Ako vyzerá život v karanténnom mestečku z pohľadu dobrovoľníčok a dobrovoľníkov?

898

Karanténne mestečko využilo už 218 ľudí bez domova. To je 218 ľudských príbehov, ktorými toto mestečko žije a kvôli ktorým je práca v karanténnom mestečku všetko, len nie jednotvárna. Počas dvanásťhodinovej zmeny tu toho dobrovoľníci a dobrovoľníčky zažijú skutočne veľa. Od asistencie pri bežnej prevádzke karanténneho mestečka, cez často ťažké, no veľmi ľudské a zbližujúce rozhovory, aj keď len cez plot, až po hľadanie stratených zvieracích spoločníkov z ulice.

Dobrovoľníci prichádzajú pomáhať z rôznych prostredí, mnohí po prvýkrát pracujú s ľuďmi bez domova a prácou v mestečku sa dennodenne dostávajú do prvej línie. Práve vďaka nim sa darí zvládnuť aj tie najťažšie dni v karanténnom zariadení na Hradskej ulici, kedy počet pozitívnych prudko vzrástol.

Karanténne mestečko vďaka spolupráci mesta, neziskových organizácií aj dobrovoľníčok a dobrovoľníkov poskytuje ľuďom bez domova pokojné útočisko, kde sa bez zbytočného stresu môžu vyliečiť a tiež izolovať, čím znížia riziko ďalšieho prenosu nákazy.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR