Americké námestie dostane odolnejší povrch

891

Na dlažbe na Americkom námestí sa začali prejavovať drobné chyby. Dopravný podnik Bratislavy pred nimi nezatvára oči a ide ich okamžite riešiť.

Pred časom bola celá trať rekonštruovaná a jej súčasťou bolo aj nahradenie starých nevzhľadných betónových panelov za prírodnú, štiepanú, žulovú dlažbu, ktorá dala ulici úplne nový výzor. Po traťovom telese však okrem električiek prechádzajú denne aj desiatky áut, ktoré dostali na jazdu cez daný úsek výnimku, a pod ktorých váhou sa dlažba začína narúšať. Hoci poškodenia nie sú ešte takmer viditeľné, o pár rokov by sa prejavili.

Chyby boli preto reklamované a dodávateľ vykoná nápravu. Pod kamennú dlažbu namontuje betónové prepoje, ktoré vytvoria stabilnejší základ. Žulové kocky budú naviac vyplnené prírodnou škárovacou hmotou. Opravené budú aj šachty odvodňovacieho systému či zálievky koľajníc. Žiadnu z týchto aktivít nebude mesto ani DPB financovať zvlášť, všetky náklady ponesie dodávateľ stavby.

Počas stavebných úprav, ktoré sa budú konať od 1. mája do 30. mája bude presmerovaná linka 3 na obchádzkovú trasu cez Krížnu ulicu, v rámci ktorej vynechá zastávku Blumentál a namiesto toho obslúži zastávku Vazovova.

Zdroj: Dopravný podnik Bratislava