Arriva finišuje so zaraďovaním nových regionálnych autobusov

702

Na regionálnych linkách IDS BK postupne končia staršie vysokopodlažné a neklimatizované autobusy. Dopravca Arriva Mobility Solutions v týchto dňoch zaraďuje na regionálne linky Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji ďalšiu veľkú várku nových autobusov Iveco Crossway LE Line 12M. Dopravca už má k dispozícii 76 autobusov tohto typu, posledné štyri vozidlá sa očakávajú v krátkom čase. Vo väčšom rozsahu sa tak tieto autobusy začínajú nasadzovať aj na linky v regiónoch Pezinok a Senec.

Po sprevádzkovaní všetkých nových autobusov bude vozidlový park Arriva Mobility Solutions tvorený 200 novými klimatizovanými, čiastočne nízkopodlažnými autobusmi Iveco Crossway LE, SOR CN, Rošero First a 20 staršími 8-ročnými vozidlami Irisbus Crossway LE 12M získanými od dopravcu Slovak Lines.

Na nových autobusoch ešte zatiaľ nebol do finálneho stavu uvedený optický informačný systém. Plánovaný polep autobusov propagujúci jednoduchšie cestovanie autobusmi za rôznymi aktivitami bol zatiaľ aplikovaný len na niektorých autobusoch SOR.

So zaraďovaním nových autobusov do premávky spoločnosť Arriva Mobility Solutions postupne zo svojho vozidlového parku vyraďuje dočasné autobusy, ktoré mala zapožičané z iných prevádzok Arriva, resp. od SAD Zvolen. I keď je už väčšina vozidiel dopravcu s bezbariérovým prístupom, ešte stále je možné stretnúť na niektorých spojoch aj vysokopodlažné autobusy Crossway. Pôvodne dopravca plánoval vymeniť dočasné vozidlá do mája tohto roka.

Zdroj: imhd.sk