August plný zábavy v Záhorskej Bystrici

1019

Starostovia „Bratislavskej štvorky“ sa spoločne rozhodli, že upustia od hromadných akcií. Dôvodom je fakt, že niektorí obyvatelia nedovolenkujú doma, ale vrátia sa zo zahraničia. Aby sa znížilo riziko rozšírenia nákazy Corona vírusom, budú sa akcie konať v menšom počte.

V Záhorskej Bystrici sa v auguste stretnú jedinečné veterány, plánuje sa premietanie letného kina, na Bystrických hrubých hodoch bude koncert kapely Roc´hann aj Folklórkeho súboru Ekonóm. Do Francúzska vás svojou hudbou a spevom prenesie Frédéric Jacq so skupinou Roc´hann a v nedeľu si vďaka Imrichovi Petkáčovi vypočujete ľudové piesne zo západoslovenského regiónu v prevedení Folklórnej skupiny Ekonóm.

Každoročne v spolupráci s Miestnou organizáciou Slovenského zväzu Protifašistických bojovníkov a Miestneho odboru Matice slovenskej organizuje Záhorská Bystrica „Vatru zvrchovanosti“ pri príležitosti výročia Slovenského národného povstania a Dňa ústavy Slovenskej Republiky. Podujatie sa bude konať „na Plácku“ a zatiaľ je naplánované na utorok 1. septembra.

Všetko však závisí od toho, ako sa bude situácia s „coronou“ vyvíjať.

V auguste sa môžete tešiť ešte na:

14.8. 2020  21:00 h. Premietanie letného kina na Námestí Rodiny – pripravíme niečo pre deti aj dospelých

15.8. 2020 Spomienková jazda 1000 míľ československých – spomienková jazda pôjde cez kataster Záhorskej Bystrice. Veterány sa zdržia od 7,30 h. do 10:00 h. na „Mástskom vŕšku“ (smer do Stupavy od kaplnky sv. Vendelína vľavo).

16.8. 2020 17:30 h. futbalový zápas MKF Slovan Záhorská Bystrica : ŠK Krasňany – príďte fandiť našim

29.8. 2020 Bystrické hrubé hody, koncert Roc´hann – Námestie Rodiny

30.8.2020 17:00 h. MKF Slovan Záhorská Bystrica : FK MARIATHAL – príďte fandiť našim

30.8.2020 Bystrické hrubé hody, slávnostná sv. omša v kostole sv. Petra a Pavla, podvečer koncert Folklórneho súboru Ekonóm

Zdroj: Záhorská Bystrica