Autom sa do Lesoparku na opekačku nechodí

1227

Mestské lesy v Bratislave opakovane medializovali, že povolenia na vjazd áut od tohto roku vydávajú len na nutnú údržbu lesoparku. Zrušenie sa týka aj tzv. jednodňových vstupov, ktoré boli kedysi vydávané za poplatok 50€ za účelom rôznych osláv, teambuildingov alebo grilovačiek.

Napriek tomu dostávajú takéto žiadosti naďalej každý deň a pracovníci Mestských lesov pri ich zamietaní čelia často nepochopeniu aj agresii. Prečo teda nie je možné ísť autom opekať na Červený kríž, Pánovu lúku a na ďalšie lokality v zóne zákazu vjazdu?

1.) zakazuje to zákon o lesoch

2.) kým sa auto cez víkend dostane hlbšie do lesa, stretne cestou desiatky až stovky turistov, bežcov a cyklistov, ktorých svojou jazdou obťažuje.

3.) šofér nezvyknutý na jazdu v lesoparku na úzke cesty, veľa ľudí a cyklistov, nutnosť ísť často naozaj pomaly predstavuje bezpečnostné riziko pre ostatných návštevníkov

4.) lesopark je určený na šport a oddych, je to jedno z mála miest v Bratislave bez áut a aj preto sem ľudia radi chodia

Pri dnešnej vysokej návštevnosti je to podobne absurdná situácia ako žiadať vjazd autom do pešej zóny v centre mesta. Ak z rôznych dôvodov potrebujete k organizácii akcie auto, sú možnosti prenájmu ohnísk a altánkov u komerčných subjektov mimo lesoparku, kde je možné sa dopraviť legálne.

Zdroj: Mestské lesy v Bratislave