Basketbalistky Ružomberka sú majstrom Slovenska! V piatom finále zdolali Piešťany

993

Basketbalistky MBK Ružomberok obhájili titul majsteriek Slovenska v Niké extralige žien.

„Nebolo to také očakávané a možno jednoduché ako pred dvoma rokmi, keď sme mali silný tím. O to viac sa tešíme a ceníme si to. Bola to veľmi ťažká séria. Dôležité bolo, že sme nepoľavili, prejavili sme pevné nervy. Nepoddali sme sa tlaku súpera,“ hovorila rozohrávačka Radka Stašová.

Pevné nervy ukázala Dominka Rusiňáková, ktorá premenila v posledných sekundách všetky štyri trestné hody. „Som veľmi šťastná, ako sme to zvládli. Už v úvode sme mohli vyhrávať o viac bodov, ale nechali sme im veľa doskokov, preto to bola dráma. V závere to bol adrenalín. Teší ma, že sme to vyhrali ako tím. Od prvej minúty som neprestávala veriť, že získame titul. Som šťastná, že som prišla z Popradu do Ružomberka,“ hovorila hráčka MBK.

Rozhodujúce piate finálové stretnutie, v ktorom domáce hráčky zvíťazili nad Piešťanskými Čajkami 73:68 a sériu vyhrali 3:2 na zápasy. Zverenkyne trénera Juraja Suju tak skompletizovali majstrovský hetrik (2019, 2020, 2021) a využili výhodu domáceho prostredia pred touto sériou. Celkovo pridali do klubovej zbierky 14. titul, čím sa priblížili najúspešnejšiemu tímu basketbalistiek – Good Angels Košice (15 majstrovských titulov).