Bratislava hľadá sociálnych pracovníkov do karanténneho mestečka i do terénu

834

Mesto Bratislava hľadá sociálnych pracovníkov do karanténneho mestečka pre ľudí bez domova či do mestského terénneho tímu.

V súvislosti s pandémiou nového koronavírusu hlavné mesto deklaruje, že chce byť čo najlepšie pripravené na nárast počtu infikovaných a chorých. Jedným z opatrení je aj vybudovanie nového karanténneho mestečka, do ktorého hľadá mesto pomoc pre ľudí bez domova, ktorí budú prijatí s podozrením na ochorenie COVID-19, či miernym priebehom tohto ochorenia. Cieľom mesta je pomôcť im zvládnuť túto krízovú situáciu a podporiť ich počas celého pobytu v karanténe aj pri jej ukončení.

Zároveň mestský sociálny terénny tím plánuje pôsobiť v nových lokalitách, akým je napríklad okolie obytného domu tzv. Pentagon na Stavbárskej vo Vrakuni. Mesto okrem toho reaguje na podnety občanov týkajúce sa ľudí bez domova. Tretím programom je prevencia a znižovanie rizík s mladými ľuďmi v prostredí nočného života. Samospráva hľadá preto sociálnych pracovníkov, ktorí sa chcú podieľať na zmenách sociálnej politiky mesta priamo v teréne a v kontakte s najzraniteľnejšími komunitami. 

Bratislava hľadá personál na pozície sociálny pracovník pre karanténne mestečko, asistent sociálnej podpory pre karanténne mestečko, šofér – asistent pre ľudí bez domova pre karanténne mestečko, sociálny pracovník pre mestský terénny tím a sociálny pracovník pre mestský terénny tím v lokalite bratislavská Vrakuňa. 

Zdroj: TASR