Bratislava: Mesto hľadá dobrovoľníkov na pomoc v karanténnom mestečku

1613

Ochorenie Covid-19 sa v ostatných dňoch začalo v Bratislave prudko šíriť aj v komunite ľudí bez domova. Informoval o tom primátor Matúš Vallo na sociálnej sieti. V karanténnom mestečku na Hradskej ulici vo Vrakuni, je momentálne v karanténe viac ako 70 ľudí bez domova. Mesto Bratislava hľadá dobrovoľníkov na pomoc.

„Kapacity karanténneho zariadenia sú momentálne takmer vyťažené a ľudí bez domova s pozitívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 pribúda. Preto hľadáme dobrovoľníkov najmä z radov zdravotníkov, ale aj pomocný personál,“ informoval bratislavský magistrát. Hľadá primárne tých, ktorí by mali v nasledujúcich dňoch či týždňoch možnosť pomáhať aspoň dve dvanásťhodinové zmeny týždenne, a to buď denné, alebo aj nočné. V prípade záujmu je potrebné hlavné mesto kontaktovať mailom na ludskezdroje@bratislava.sk.

V Bratislave identifikovali nové ohnisko nákazy novým koronavírusom. Pri pravidelných testovaniach ľudí bez domova na ochorenie COVID-19 sa ukázalo, že vírus sa v tejto komunite začal nebezpečne šíriť. Kapacitu karanténneho mestečka museli v posledných troch dňoch už druhýkrát zvyšovať na celkový počet 100 ľudí. Magistrát očakáva, že v najbližších dňoch sa aj táto kapacita naplní. Organizácia Depaul Slovensko, ktorá sa v Bratislave venuje pomoci ľuďom bez domova, musela vo svojej nocľahárni zriadiť červenú covid zónu, kde sú v karanténe pozitívne testovaní ľudia bez domova. Mesto upozorňuje, že aj v tomto prípade sa ich celková kapacita 44 lôžok rýchlo zapĺňa.

„Pokiaľ bude problém v podobe nového ohniska nákazy medzi ľuďmi bez domova aj naďalej eskalovať, dokážeme ho riešiť už len v súčinnosti so štátom,“ upozornil primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Zdroj: TASR