Bratislava pomáha ľuďom bez domova. Prispieť môžete aj vy

1544

Nemať domov je jedna z najťažších životných situácií. Prežiť však mrazivé zimné mesiace bez strechy nad hlavou je pre tisíce ľudí nezvládnuteľnou výzvou. Hlavné mesto Bratislava sa spolu so Slovenskou sporiteľňou rozhodli podporiť organizácie pomáhajúce tisícom ľudí v núdzi, ktorí nemajú domov.

„Pôvodne sme plánovali spolu so Slovenská sporiteľňa pomôcť ľuďom bez domova počas Hlavného vianočného trhu. Z každej bezkontaktnej platby malo 10 centov putovať na pomoc neziskovým organizáciám Vagus, Depaul a Proti prúdu. Keďže však vianočné trhy boli kvôli pandémii zrušené, dohodli sme sa na inom riešení, ktoré tiež pomáha. Pripravili sme zbierku, na ktorú okrem známych influencerov upozorňuje aj niekoľko sôch v uliciach Bratislavy,“ približuje mesto na sociálnej sieti.

Figurálne sochy poukazujú na fakt, že im zima neublíži, ale ľuďom bez domova áno a okoloidúcich vyzývajú na príspevok do zbierky. Prispieť môžete oskenovaním QR kódu vo svojej bankovej apke, kliknutím na link služby payme či štandardným prevodom na transparentný účet zbierky.

Bližšie informácie nájdete na stránke www.ludianiesusochy.sk. Do čerstvo vyhlásenej verejnej zbierky je možné prispieť ľubovoľnou sumou a Slovenská sporiteľňa každé euro znásobí až do výšky 15-tisíc eur.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR