Bratislava spúšťa systém regulovaného parkovania PAAS v lokalite Starý Ružinov – západ a 500 bytov

1076

Už 3.5.2022 spúšťa hlavné mesto Bratislava systém regulovaného parkovania PAAS v lokalite Starý Ružinov – západ a 500 bytov. Od tohto termínu tu bude možné parkovať len s parkovacou kartou PAAS alebo po úhrade parkovného v regulovanom čase.

Obyvateľky a obyvatelia sa môžu registrovať a požiadať o parkovaciu kartu jednoducho online na www.paas.sk, alebo na niektorom z klientskych miest www.paas.sk/kontakt/, do konca apríla.

Podľa schváleného VZN získava rezidentská karta na prvé auto zakúpená do 30. apríla platnosť až 15 mesiacov za cenu ročnej parkovacej karty. „Odporúčame vám preto zakúpiť si kartu do tohto termínu. Pri jej zakúpení si môžete zvoliť termín začiatku platnosti od 3. mája a ak bude karta vydaná aj uhradená do 30. apríla, získate spomínanú 15-mesačnú platnosť,“ približuje hlavné mesto na sociálnej sieti.

Vo väčšine prípadov je registrácia a zakúpenie karty rýchle a systém automaticky získa vaše údaje zo štátnych registrov, v niektorých prípadoch sa stáva, že údaje nie sú v štátnych registroch správne či kompletné alebo je potrebné doložiť rôzne prílohy. „V takých prípadoch je potrebné registráciu schvaľovať ručne, čo môže trvať niekoľko dní. Prosíme vás preto, aby ste o kartu požiadali v predstihu a nenechávali si registráciu a platbu na posledný deň,“ dodáva mesto.

V prípade akýchkoľvek otázok či problémov s registráciou kontaktujte infolinku 0800 222 888, cez kontaktný formulár na stránke www.paas.sk, alebo osobne na klientskych miestach.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR