Prvomájové Malacky sa blížia. Večer sa môžete tešiť aj na koncert Adama Ďuricu

1838

Prvomájové Malacky 2022 ponúknu celodenný hudobno-tanečný program na hlavnom pódiu. Dychová hudba Malačané, Saltatrix Academy, Meluzína, folklórny súbor Macejko, Agi Hlavenková, Los Brados, Libido, THE YOUNIVERSE, Swingsociety orchestra, Vec Švidraň či Adam Ďurica. Okrem toho bude v 4 zónach prebiehať interaktívny program plný športu a zábavy.

Vo farmársko-remeselnej zóne sa budú môcť deti počas celého dňa voziť na koníkoch. Prezentovať sa budú rôzne tradičné remeslá a nebude chýbať ani zvieracia farma.

Akčné šermiarsko-divadelné vystúpenia a sokoliarstvo predvedú v historickej zóne Agentúra Hector resp. Sokoliari sv. Bavona. Okrídlený drak priletí aby preveril statočnosť vikingských bojovníkov. Budú bojovať, zvolia radšej lesť, alebo sa budú chcieť s drakom dohodnúť? Každý má rád legendy o rytieroch. Príbehy o statočnosti, ale aj o zloduchoch, ktorí sa neštítia svoje ciele dosahovať všetkými prostriedkami.

V akcii budú aj zbrane renesančných „landsknechtov“. Títo vojaci boli svojho času neprekonateľnou silou, bojovali vo formáciách, ale radi sa predvádzali aj v súbojoch jednotlivcov. Majstri sokoliarskeho remesla predvedú svojich dravcov, ktorí vedia krúžiť vo výškach a v momente zmenia smer aby preleteli priamo pred vašimi očami. Okrem toho budú v dobovom tábore rozvoniavať jedlá uvarené podľa starých receptov. V zbrojnici budú k dispozícii zbrane a zbroje, ktoré si môžu prezrieť malí aj veľkí zvedavci.

Detská zóna bude umiestnená hneď na začiatku Zámockého parku v smere od slimáka. Program začína o 10:15 a posledné vystúpenie prebehne od 16:15. Mimo programu sa v zóne budú môcť deti vyšantiť na nafukovacích atrakciách. Na mieste bude aj maľovanie na tvár a ďalšie atrakcie. Šaško GUMO je kaukliar, žonglér, klaun, chodúliar a najmä profesionálny komediant. Vo svojich predstaveniach predvádza žonglovanie a balansovanie rôznych predmetov (fľaše, šiltovky, stoličky, lavičky) na nose, brade, či uchu, ba dokonca aj lakti a jazyku. Šaško Gumo vystúpi o 10:15 a o 14:15. Divadlo Chůdadlo prvýkrát vystúpi o 11:45, poobede o 16:15. Chůdadlo hrá predstavenia s príbehom, búra stereotypy zábavy a ponúka zážitok z divadelnej formy nového cirkusu. Umelci na chodúľoch vo výške nad hlavami návštevníkov ohromujú svojím umením, kostýmami a trikmi.

Športovo-oddychová zóna

10:30 – 18:00 Youth Training Academy – džudistické exhibície, baseballové odpalisko, kinballová plocha, crossupovo-gymnastická dráha, úpolová a pohybová plocha.

10:00 – 18:00 Zaži Trenčín – action bow, bungeerunning, slackline, preťahovanie lanom, balančná doska, skákanie vo vreci, spike ball, opilecké okuliare.

12:00 – 18:00 Bikelab – adrenalínová súťaž v šprinte cyklistov na 500m trati. Súťažiaci sa posadia ne špeciálne ukotvené bicykle typu „fixed gear“ a po odštartovaní preteku majú jediný cieľ – prejsť trať rýchlejšie ako súper.

13:00 – 14:30 Otužovanie – Metóda Wima Hofa s Matúš Žuffa – Wim Hof Method/TIR facilitator – praktický a teoretický kurz WHM s certifikovaným inštruktorom pre skúsených otužilcov aj začiatočníkov.

Zdroj: malacky.sk