Bratislavské bábkové divadlo oslávi Medzinárodný deň detí bezplatným predstavením

837

Bratislavské bábkové divadlo odohrá v exteriéri letnú verziu svojho projektu Záhrada nikdy nespí.

Medzinárodný deň detí oslávi Bratislavské bábkové divadlo tradične bezplatným predstavením. Tento rok to už v nedeľu 30. 5. o 10.30 bude letná verzia projektu Záhrada nikdy nespí. Deti a ich rodičia tentoraz nezamieria do divadelnej sály, ale do priľahlej záhrady, kde ich bábkoherci na čerstvom vzduchu prevedú fascinujúcim životom živočíchov žijúcich v záhrade.

Tento site-specific projekt zinscenoval samotný umelecký súbor s hudobnou spoluprácou Martina Geišberga a vznikol v novembri 2020 ako odpoveď na druhú vlnu pandémie.

Bábky sú mimoriadne originálne. Predstavenie si užijú aj rodičia. 🙂

„Zareagovali sme na situáciu, v ktorej sme sa ocitli. Na karanténu, zatvorené divadlá, obavy až strach ľudí ísť do divadla, no aj na pozitívnu skúsenosť z minulého leta, keď sa všetko trochu uvoľnilo a my sme mali počas svojho letného programu záhradu opäť plnú,“ priblížila Katarína Aulitisová, režisérka projektu a umelecká šéfka divadla. „V očakávaní druhej vlny pandémie sme sa tak rozhodli vytvoriť autorský projekt, ktorý možno hrať v každom ročnom období a takmer v každom počasí.“

Tento pôvodne zimný projekt sa dočkal aj letnej verzie, ktorú diváci teraz uvidia. Predstavenie je vhodné pre deti od 4 rokov, dĺžka predstavenia je 50 minút. Počet miest je z dôvodu pandemických obmedzení a jeho špecifickosti limitovaný na 50.

Bezplatné vstupenky je nutné si zabezpečiť elektronicky na https://babkovedivadlo.maxiticket.sk. Lístky si netreba tlačiť, stačí ich mať uložené v telefóne. Predaj v pokladnici na toto podujatie nebude možný.

V prípade veľkého záujmu divadlo do programu pridá aj predstavenie O dvanástich mesiačikoch v sále divadla na Škultétyho 5.