Prvý máj v Novej Cvernovke: Po prývkrát vystúpi naše Bratislavské bábkové divadlo

867

Pozývame vás na pestré prvomájové oslavy v bratislavskej Novej Cvernovke. My sme si pre vás pripravili cukrovú vatu, popcorn, koleso šťastia, chemické laboratórium a predstavenie nášho „Bábkača“.

Deň otvorených ateliérov 2022 je celodenné podujatie, počas ktorého môžu návštevníci objaviť všetky zákutia Novej Cvernovky. Grafickí dizajnéri, maliari, fotografi, architekti, ale aj hudobníci a remeselníci sprístupnia verejnosti svoje ateliéry a dielne, aby návštevníkom ukázali, čomu sa v nich počas roka venujú.

Prvý máj na Dni otvorených ateliérov 2022 bude plný zážitkov. Nejaké sme si pre vás pripravili aj my!

  • Od 10:00 do 18:00 vás pozývame na cukrovú vatu, popcorn a vykrútiť si výhru v Kolese šťastia.
  • Od 10:00 do 15:00 môžete navštíviť Chemické laboratórium župnej Strednej odbornej školy chemickej.
  • O 10:30 a 14:00 naše Bratislavské bábkové divadlo odohrá predstavenie Osmijankove rozprávky o princeznách

Bratislavské bábkové divadlo

V Novej Cvernovke sa po prvýkrát predstaví župné Bratislavské bábkové divadlo s predstavením Osmijankove rozprávky o princeznách podľa kultovej predlohy od Kristy Bendovej. V nej sa Osmijanko ocitne v parádnej izbe Osamelej princeznej. Ako sa ju pokúsi vyliečiť z nudy a zo samoty? No predsa rozprávkami. A keďže sme u princeznej, budú to rozprávky o princeznách. Okrem nich čaká divákov skvelá osmijankovská kapela a piesne pre všetkých hravých poslucháčov. Inscenáciu režijne pripravil Peter Palik, hudbu zložil a texty piesní napísal Martin Geišberg. Predstavenie je vhodné pre deti od 3 rokov a počas 1. mája bude odohrané dvakrát o 10.30 a 14.00.

Deň otvorených ateliérov 2022 sa uskutoční v nedeľu 1. mája od 10.00 na Račianskej 78 v Bratislave. Vstupné na celodenné podujatie je 4 € v predpredaji, na mieste 5 €. Deti do 12 rokov, dôchodcovia a obyvatelia Ukrajiny majú vstup zadarmo. Tešíme sa na vás a viac informácií nájdete tu: https://1maj.novacvernovka.eu/.