Máj je jeden z najkrajších mesiacov. Prečo je to tak?

6649

Máj – lásky čas. Máj – kvitne luh i háj. Studený máj – v stodole raj. Máj je mesiacom, keď je už jar v plnom prúde a leto nám klope na dvere. Tento mesiac môžete urobiť niečo, čo posilní aj vašu lásku.

Máj je mesiac ako každý iný, no je mu priradené spojenie lásky čas. V starom rímskom kalendári bol tento mesiac zasvätený bohyni Maji (lat. Flos – kvet), preto sa v tento mesiac oslavoval aj jeden z veľkých rímskych sviatkov – floralie. Keď sa človek pozrie okolo seba, všetko kvitne, farebnie a v uliciach vidíte zamilované páriky a radosť. Mesiac zamilovaných môže byť inšpiráciou aj pre ženy, ktoré sú už dlhšiu dobu slobodné. Pekné počasie a slnečné lúče nejednej z vás vyčarujú úsmev na tvári, ktoré si rozhodne všimne aj vaše okolie. Zamilovať sa v máji a nájsť si lásku môže byť jedným zo znakov sily pre budúci vzťah.

1. Sviatok práce. Tradične najväčšie oslavy 1. mája sa konali v niekdajšom Sovietskom zväze. So značným propagandistickým a ideologickým nábojom si ich pripomínali ako Deň medzinárodnej solidarity pracujúcich.

8. Deň víťazstva nad fašizmom. Tento deň sa nedá nazvať ani koncom 2. svetovej vojny, lebo tá sa definitívne skončila podpisom kapitulácie Japonska 2. IX. 1945 na americkej lodi Missouri. Tento deň by sa asi najvýstižnejšie mal volať Deň skončenia 2. svetovej vojny v Európe.

8. Deň matiek pripadá na druhú májovú nedeľu. Sviatok pochádza z USA, ale máme ho radi, lebo ťažkú prácu matky je pekné uctiť slávnostne aspoň raz do roka.

12., 13., 14., 15. traja zamrznutí Pankrác, Servác a Bonifác a Žofia. Po tomto dátume sa naplno rozbehne vysádzanie sadeníc na záhrade. 25. Urban možno ešte postraší ozaj posledným mrázikom.

Zdroj: Wikipedia