Bratislavské bábkové divadlo pomáha Ukrajine. Namiesto vstupeniek zriadilo pokladničku

972

Župné Bratislavské bábkové divadlo ukázalo v praxi, že dobro víťazí nad zlom nielen v rozprávkach. Zorganizovalo predstavenia, počas ktorých návštevníci neplatili za lístky, ale prispievali na pomoc ľuďom utekajúcim pred vojnou.

V pondelok 21. marca bol Medzinárodný deň bábkarstva. Pri tejto príležitosti sa Bratislavské bábkové divadlo rozhodlo odohrať dve predstavenia zdarma pre všetkých návštevníkov. Skutočná suma lístka za predstavenie je 6 €, no v nedeľu namiesto pokladne fungovala dobrovoľná „sporiteľnička“, v ktorej sme zbierali finančné prostriedky na pomoc Ukrajine.  

Do pokladničky prispievali návštevníci divadla dobrovoľnou sumou a vo štvrtok 31. marca ju riaditeľ Bratislavského bábkového divadla Ján Brtiš a podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Štekláč spoločne otvorili. Podarilo sa vyzbierať 380,70 €. Tieto finančné prostriedky venujeme Nadácii Integra, ktorá zabezpečuje pomoc ľuďom na úteku priamo na Ukrajine alebo v okolitých štátoch, najmä v Poľsku a na Slovensku. Na Ukrajine už pomohli zriadiť dočasné útočisko pri Kyjeve pre ľudí v pohybe a priamo tam poskytujú pomoc. 

Ďakujeme vám všetkým, ktorí ste prispeli!