Očkujeme už druhý víkend vo veľkokapacitnom centre

4520

Po minulotýždňovom spustení očkovania v konferenčných priestoroch Národného futbalového štadióna, pokračuje Bratislavský samosprávny kraj v rovnakom režime. Očkuje sa bude v sobotu 20.3. a nedeľu 21.3. od 8:00 do 18:00 hodiny.

„Prvý víkend v týchto priestoroch hodnotím veľmi pozitívne. To sa týka organizácie, priebehu, nasadenia zdravotníckeho i pomocného personálu, či odozvy od ľudí, ktorí sa prišli zaočkovať. V rovnakom režime pokračujeme aj najbližší víkend. Verím, že aj napriek zníženému objemu dodávok vakcín Ministerstvom zdravotníctva, budeme môcť podstatnou mierou prispieť k zaočkovanosti obyvateľov Bratislavského kraja vrátane okresov Malacky, Senec a Pezinok,“ Povedal Juraj Droba, predseda BSK.  

Na tento víkend má župa k dispozícii 4335 dávok vakcíny AstraZeneca, s ktorou sa aktuálne na Slovensku podľa aktualizovanej stratégie očkujú ľudia do 70 rokov. Očkovať sa bude opäť podľa zoznamu dodaného NCZI, kde sa záujemcovia musia prihlásiť. Požiadavku na očkovanie je možné zadávať cez portál korona.gov.sk. V prípade uvoľnenia kapacít bude BSK oslovovať záujemcov o očkovanie zo záložných zoznamov, kde budú prioritne uprednostnení pacienti s ťažkým zdravotným postihnutím.

Očkovanie pre zdravotne ťažko postihnutých

“Záleží nám na tom, aby sme pomohli tým, ktorí sú najviac ohrození koronavírusom. Preto sme vytvorili možnosť pre ťažko zdravotne postihnutých prihlásiť sa do zoznamu náhradníkov o očkovanie,” uviedol Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Prihlásenie je jednoduché. Stačí vyplniť formulár, ktorý je zverejnený TU:
bratislavskykraj.sk/ockovanie-nahradnici-tzp

“Nemusíte sa ponáhľať, o pridelení termínu na očkovanie nerozhoduje čas Vašej registrácie,” vysvetľuje Tomáš Szalay, riaditeľ odboru zdravotníctva BSK a lekár kraja. “O presnom termíne očkovania budeme očkovancov informovať e-mailom alebo cez SMS.“

Najčastejšie kladené otázky o Veľkokapacitnom očkovacom centre spolu s odpoveďami sú k dispozícii tu: https://bratislavskykraj.sk/ockovacie-centrum-otazky-a-odpovede/

FOTO: Monika Kováčová

VIDEO: Ako sa dostať autom do očkovacieho centra:

Očkovacie centrum navigácia autom
Očkovacie centrum MHD Nová doba električky
Očkovacie centrum MHD Nová doba autobusy
Očkovacie centrum MHD Bajkalská zastávka autobusy