Bratislavský Kníhfest prispôsobili deťom, seniorom aj pracujúcim

554
Bratislavský Kníhfest prispôsobili deťom, seniorom aj pracujúcim
Bratislavský Kníhfest prispôsobili deťom, seniorom aj pracujúcim

Festival, ktorý podporuje slovenskú knižnú scénu a pomáha zvýšovať záujem verejnosti o knihy a čítanie, prispôsobili rôznym vekovým kategóriám

Bratislavské Stredisko kultúry na Vajnorskej je v pondelok dejiskom 2. ročníka knižného festivalu Kníhfest. Jeho program tvoria knižné besedy, workshopy, ale aj hudobné vystúpenia. Rozdelený je do troch sekcií, dopoludnie od 9.00 h patrí deťom z materských a základných škôl, popoludnie od 15.00 h organizátori venovali seniorom a večerný program od 17.00 h pracujúcej verejnosti. O svojich knihách prídu porozprávať Oľga Feldeková, František Kováč či Hana Lasicová. TASR o tom informoval PR manažér Branislav Oprala.

Program festivalu, ktorým chcú organizátori podporiť slovenskú knižnú scénu a zvýšiť záujem verejnosti o knihy a čítanie, prispôsobili rôznym vekovým kategóriám. V rámci dopoludnia, ktoré patrí deťom z materských a základných škôl, ich čaká zážitkové a interaktívne čítanie i beseda s autorkami literatúry pre tínedžerov Katarínou Gulai a Ninou Protušovou. „Deti budú mať taktiež možnosť zapojiť sa do tvorivých dielní a pozrieť si predstavenie Divadla Babadlo,“ avizujú organizátori divadelné predstavenie venované boju proti násiliu a kyberšikane. Pre staršie deti zo základných škôl sú pripravené zážitkové workshopy občianskeho združenia Post Bellum. „Workshop Školská slávnosť im interaktívnou formou priblíži nebezpečenstvá a nerešpektovanie ľudských práv bývalého režimu. Workshop Rozhodovanie, ktorý sa pre veľký záujem bude konať v Dome kultúry na Kramároch, zase otvorí témy nútenej migrácie, antisemitizmu či xenofóbie,“ dodávajú organizátori.

Popoludnie od 15.00 h venovali seniorom, čaká ich beseda a autogramiáda s hercom Františkom Kovárom a novinárkou Silviou Lispuchovou, spisovateľkou Marikou Eisler Studeničovou a prozaičkou, scenáristkou a glosátorkou Oľgou Feldekovou. Program doplní hudobné vystúpenie jej dcéry, speváčky Katky Feldekovej a KaFe Band.
 Besedu a autogramiádu autorov Emílie Sičákovej-Beblavej a Miroslava Beblavého i besedu s Hanou Lasicovou prinesie Kníhfest od 17.00 h. Program určený milovníkom čítania, kníh a literatúry ukončí od 19.00 h koncert Martina a Mareka Geišbergovcov.
Hlavnými organizátormi podujatia sú Stredisko kultúry a mestská časť Bratislava – Nové Mesto. Vstup je voľný.

Zdroj: TASR