Bratislavský kraj má svoju fotoknihu

1817

Predstavujeme vám knihu, v ktorej nájdete fotografie z najkrajších kútov nášho kraja.

Autormi sú bratia Adam a Matej Kováčovci. Obaja sú nepočujúci, o to lepšie však vedia vnímať prostredie a zachytiť krásne miesta na fotografii. Kvôli tým našim precestovali celý región a na niektoré miesta sa museli vrátiť viackrát. Prekážkou bolo najmä počasie. Bratia museli hodiny čakať na západ slnka, alebo sa kvôli búrke či dažďom vrátiť o niekoľko dní neskôr.  

„Už asi dvadsať rokov sa venujem komunite nepočujúcich a snažím sa im pomáhať všade, kde sa dá. Poznám aj bratov Kováčovcov a fascinuje ma ich príbeh a to, ako vidia cez objektív svet okolo nás. Fakt, že nemajú sluch, možno robí ich oko ešte ostrejšie a vnímavejšie,“ povedal o knihe predseda BSK Juraj Droba.

A výsledkom spolupráce s bratmi je prekrásna kniha z asi 170 fotografií, kde nájdete Malé Karpaty, Podunajsko a Dunaj, Záhorie, Bratislavu, vinohrady, historické pamiatky a centrá malebných miest a obcí. „Najnáročnejšie bolo vybrať tie správne fotky,“ uzatvára Matej Kováč.

Desiatim z vás knihu pošleme

Napíšte nám na lucia.forman@region-bsk.sk a odpovedzte na otázku, kto sú autori knihy. Desiatim knihu pošleme poštou, alebo si ju môže vyzdvihnúť u nás na úrade.