Bratislavský región bližšie k zahraničným turistom

808
[et_pb_section fb_built=“1″ _builder_version=“3.21.1″ custom_padding=“0|0px|54px|0px|false|false“][et_pb_row _builder_version=“3.21.1″ custom_padding=“0|0px|27px|0px|false|false“][et_pb_column type=“4_4″ _builder_version=“3.21.1″][et_pb_text _builder_version=“3.21.1″]

„Gate to Bratislava“ je informačný bod vo Viedni, ktorý minulý týždeň otvorila bratislavská župa. Začala sa tak  nová komunikačná ofenzíva na viedenskom a rakúskom trhu. Prostredníctvom Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism budú v centre mesta, prístavisko na Schwedenplatz, obyvateľom a návštevníkom Viedne poskytované informácie o bratislavskom regióne 7 dní v týždni. Tí sa môžu do centra Bratislavy dostať pohodlne aj po Dunaji, na lodiach Twin City Liner.

Cieľom spolupráce je zintenzívniť a posilniť propagáciu Bratislavského regiónu nielen novými možnosťami, službami a atraktívnymi zážitkami, ale vytvoriť kvalitnú a stabilnú propagáciu u našich najbližších susedov. Nezabúdame ani na významný potenciál vyše 6 miliónov návštevníkov Viedne z celého sveta, ktorých je možné adresnejšie osloviť s ponukou Bratislavy a okolia. Twin City Liner sa už dlhodobo pričiňuje o pozitívnu propagáciu Bratislavy nielen vo Viedni, v prihraničnom regióne Rakúska, ale aj v Európe a vo svete. Verím, že to tak bude aj v aktuálnej sezóne a tých ďalších,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

„Gate to Bratislava“ sa nachádza v budove prístavného terminálu Twin City Liner. Premáva od 29. marca 2019 a svoju prevádzku ukončí v októbri. Twin City Liner je ľahký vysokorýchlostný katamarán s prúdovým pohonom. V tomto roku odštartoval už svoju 14 sezónu, ale inak ako doposiaľ. Katamarán, ktorý sa stal symbolom prepojenia dvoch hlavných a blízkych miest, Twin Cities – Viedne a Bratislavy, je väčší, modernejší a ekologickejší. Kapacita sa zvýšila zo 120 na 250 miest pri zachovaní priestoru na prepravu bicyklov. Samozrejmosťou je bezbariérový prístup. Wi-fi pripojenie, kapitánska lóža, to sú všetko vymoženosti, ktoré sú k dispozícii návštevníkom počas 75 minútovej jazdy z Viedne do Bratislavy alebo späť.

Novovytvorený priestor pre bratislavský región, „Gate to Bratislava“,   zároveň ponúka aj možnosti na prezentáciu a organizovanie rôznych tematicky zameraných podujatí, ktoré budú zážitkovou pozvánkou do metropolitného regiónu.

Prvou tematickou pozvánkou je novovytvorená veľkonočná ponuka atraktivít a služieb, ktoré pripravila bratislavská župa spolu s partnermi Bratislava Region Tourim a Bratislava Tourist Board. Domáci aj zahraniční návštevníci tak budú môcť zažiť Veľkonočné sviatky netradične. V centre mesta budú miestne veľkonočné trhy, workshopy ľudového tanca či ukážky veľkonočných zvykov. Región Malokarpatska bude dostupný Malokarpatským expresom, ktorý bude premávať na Bielu sobotu a Veľkonočnú nedeľu. Návštevníci sa tak ľahko prepravia z centra mesta do regiónu so špeciálne pripraveným programom a kvalifikovaným sprievodcom hovoriacim anglicky a nemecky. Návštevníci tak spoznajú regionálne veľkonočné zvyky, môžu ochutnať kvalitné gastronomické špeciality či vynikajúce vína, navštíviť kultúrne pamiatky alebo sa oboznámiť s výrobou ľudovej majoliky.

Ďalšou zaujímavou pozvánkou aj pre rakúskych turistov sú Majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré bude Bratislava hostiť  od 10. do 26. mája 2019. Bratislava bude organizovať svetový šampionát už druhýkrát a bratislavská župa by chcela privítať a zároveň pozvať priaznivcov športu nielen na skvelú športovú atmosféru a zábavu, ale aj zaujímavé sprievodné podujatia.

 

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]