Bratislavský samosprávny kraj podporuje nezávislú umeleckú scénu

1049
[et_pb_section fb_built=“1″ _builder_version=“3.27.2″][et_pb_row _builder_version=“3.27.2″ custom_margin=“-70px|auto||auto||“][et_pb_column _builder_version=“3.27.2″ type=“4_4″][et_pb_text _builder_version=“3.27.2″ hover_enabled=“0″]

Bratislavský samosprávny kraj sa podieľa na príprave projektu Centra performatívnych a vizuálnych umení Telocvičňa, ktoré sa nachádza v budove Novej Cvernovky na Račianskej ulici v Bratislave. Projekt je určený pre nezávislé subjekty na poli súčasného tanca a performatívneho umenia. V roku 2019 v ňom pôsobilo sedem združení, medzi ktorými sú oceňované súbory, kolektívy a choreografi pôsobiaci na území Bratislavského samosprávneho kraja.

Počas uplynulého roka sa v Telocvični organizovali umelecké rezidencie súborov ako podpora vzniku novej tvorby, udržiavacie tréningy, skúšky už existujúcich projektov, realizácia umeleckých výskumov či špecializované odborné workshopy pre komunitu a iné vzdelávacie aktivity. Všetky subjekty pôsobiace v Telocvični vyzdvihli možnosť využívať tento priestor. Projekt spolupráce s Bratislavským samosprávnym krajom považujú za výnimočný a veľmi potrebný, pretože umožnil umelcom zamerať sa na kvalitu a pracovať kontinuálne. Dôležitým prínosom je priestor pre etablovanie sa začínajúcich tvorcov, pre ktorých nedostatok profesionálnych súborov s vlastnými, stálymi priestormi bol dlhodobo viac ako likvidačný.

Projekty súborov boli pripravované na vysokej umeleckej úrovni o čom svedčí účasť na festivaloch na Slovensku a v zahraničí a taktiež získané ocenenia.

Bratislavský samosprávny kraj pokračuje v projekte Centra performatívnych a vizuálnych umení Telocvičňa aj v roku 2020.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]