Bratislavu čaká víkend otvorených parkov a záhrad. Objavte tajomné zákutia v meste

834

Počas tohto víkendu budete mať príležitosť v rámci podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad navštíviť množstvo zaujímavých miest, z ktorých mnohé sú ukryté a v bežné dni verejnosti nedostupné. Užiť si môžete tiež bohaté aktivity, výstavy a načerpať nové poznatky na komentovaných prehliadkach. Parky, záhrady, arboréta či botanické záhrady sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života a tvoria významnú hodnotu nášho zeleného dedičstva.

Privíta vás záhrada domu Albrechtovcov, ktorá bude prístupná bude od piatka do nedele. Otvorená bude aj tajomná záhrada pod hradbami na Kapitulskej ulici, ktorá patrí Caritas Slovakia. Pistoriho Palác svoje brány otvorí v sobotu a nedeľu od 10.00 do 15.00 hod. Počas komentovanej prehliadky môžete nahliadnuť do jednotlivých miestností.

Obľúbený jednodňový festival kultúrnych susedov v Starom Meste Prepoštská United sa tentokrát termínovo spojili práve s Víkend otvorených parkov a záhrad. Takže keď pôjdete v sobotu okolo Prepoštskej prídete pozrieť čo sa deje v Českom dome, Dome Stredoeurópskej fotografie, Španielskom veľvyslanectve a u nás v Zichyho paláci.

Podrobný program

14.55 – slávnostné otvorenie Prepoštská x Venturská
15.00 – České centrum, Prepoštská 6 – workshop pre deti so stavebnicou Totemo
15.00 – Modrá študovňa – vstup z Lisztovej záhrady, Univerzitná knižnica Bratislava, Klariská 1 vernisáž výstavy Julius Payer: Expedícia na severný pól
15.30 – SEDF, Prepoštská 4, galéria – komentovaná prehliadka výstavy Lokálne scitlivenie
16.00 – Prepoštská x Venturská pouličná intervencia – Shoter Beatbox
16.30 – SEDF Prepoštská 4, bar – čítanie z Deníkov Josefa Koudelku – Martin Marenčin, Silvia Čúzyová, Matúš Zajac, Dorota Holubová, Jozef Ondzik
17.00 – ulica pred Zichyho palácom, Ventúrska 9 – koncert bubeníkov Jamadan
17.30 – Slovak Press Photo Zichyho palác, Ventúrska 9 – stretnutie s autorom Mirom Miklasom na výstave Dobrá Voda
18.00 – ulica pred Španielskou ambasádou, Prepoštská 10 – koncert španielskej hudby – Jiří Šoltis (gitara) a Tomáš Vašut (husle)
18.30 – České centrum, Prepoštská 6 – prezentácia výsledku workshopu a prehliadka výstavy Mini Wonders
19.00 –Staromestská galéria, Ventúrska 9 – vyhodnotenie kvízu a odovzdanie cien – Erika Mann

Zdroj: FB Víkend otvorených parkov a záhrad, FB Kultúra v Starom Meste