Dopravný podnik Bratislava oslávi MDD s najmenšími vo Vozovni Krasňany

1011

Už túto sobotu 4.6. otvorí Dopravný podnik Bratislava brány Depa Krasňany, kde si pripravil pre deti bohatý zábavný program. Okrem výstavy vozidiel nebude chýbať ukážka nakoľajovania, magnetických bŕzd, jazda depom, ale aj kultúrny program, ktorý zavŕši obľúbená speváčka Kristína. V sobotu DPB zároveň posilní električkovú linku 7.

Od 10:00 do 17:00 čaká detských fanúšikov dopravy a ich rodičov veľká oslava MDD. DPB návštevníkom predstaví fungovanie električkovo – elektrobusovej vozovne, a to priamo jazdou areálom električkou či elektrobusom cez údržbovú a dobíjaciu halu. Deti zabaví maľovanie na tvár, vymaľovávanie tričiek s motívom električky alebo Osmijankové rozprávky o princeznách v podaní Bratislavského bábkového divadla a koncert popovej speváčky Kristíny.

Návštevníci sa budú môcť zvečniť vo fotokútiku, odniesť si darček alebo suvenír z Fanshopu DPB, či uhasiť smäd a hlad v kaviarni, a tiež u predajcov občerstvenia. Súčasťou trolejbusového dňa bude aj nábor nových vodičov autobusov, trolejbusov a električiek. Vstup do areálu bude bezplatný. „Po sedemnástich rokoch otvárame verejnosti aj brány našej Vozovne Krasňany, ktorá je zaujímavá infraštruktúrou pre električky a elektrobusy. Verím, že našim najmenším vyčaria úsmev tvorivé dielne, pútavý program, ale aj zaujímavé ukážky dopravnej časti podniku. Auto môžu Bratislavčanky a Bratislavčania nechať v sobotu doma, pretože ich odvezieme električkou z mesta priamo do vozovne,“ povedal Martin Rybanský, predseda predstavenstva DPB a.s.

Nadšencov dopravy v sobotu odvezie priamo do depa posilnená linka 7 na trase: Hlavná stanica – Blumentál – Račianske mýto – Depo Krasňany, zároveň je však depo dostupné aj električkovou linkou 3 a autobusovou linkou 51.

Zdroj: DPB