Centrum vedy Aurelium v Bratislave je pre žiakov a študentov opäť otvorené

1123

Nové otváracie hodiny sa prispôsobili školákom tak, aby stihli do centra prísť aj po vyučovaní. Aurelium je otvorené od utorka do soboty do 18.00, cez týždeň od 12.00, v sobotu už od 10.00. „Chceli sme vyjsť v ústrety žiakom a študentom, ktorí k nám inokedy často chodia v rámci exkurzií počas vyučovania, čo však stále nie je možné. Dúfame preto, že si k nám nájdu cestu rodiny s deťmi,“ hovorí Martina Ivičič, PR špecialistka ZCV AURELIUM.

Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť

Platí to aj pri spoznávaní vedy. Akákoľvek teória je bezcenná, pokiaľ sa nespojí s praxou. V Zážitkovom centre vedy Aurelium sa ponoríte do sveta vedy naživo. Interaktívne exponáty umožňujú návštevníkovi, aby sám objavoval vedecké poznatky skryté v zábavnom experimente.

Návštevníci Aurelia sa od 21. do 28. 11. 2020  môžu tešiť na knižný darček. V centre vedy sú k dispozícii desiatky exponátov v siedmich základných kategóriách. Návštevníci môžu objavovať témy spojené s ekológiou, elektrinou, komunikačnými technológiami, robotikou a automatizáciou, ale aj mechanikou či chémiou. Na svoje si prídu aj milovníci magnetizmu, optiky či prírody. „Aurelium je v podstate veda v kocke, každý si tu môže nájsť „to svoje“. Navyše naši návštevníci nemusia tajomstvá vedy objavovať sami – k dispozícii sú naši perfektní lektori, ktorí im radi vysvetlia funkcie jednotlivých exponátov,“ dodáva Martina Ivičič.

Aurelium myslí aj na dištančné vzdelávanie, preto pripravilo sériu krátkych edukačných videí o fungovaní interaktívnych exponátov. Študenti, pedagógovia ale i široká verejnosť sa môže vzdelávať online bez možnosti fyzického kontaktu s exponátmi. Cieľom týchto edukačných videí je sprostredkovať teoretické učivo a názornou ukážkou demonštrovať, ako fungujú rôzne fyzikálne javy. Videá sú k dispozícií zdarma na youtube kanáli  AURELIUM EDU a pedagógovia ich môžu využiť v rámci prednášok na zatraktívnenie výučby.

Sprístupnenie zážitkového centra pre verejnosť je spojené s ochrannými a hygienickými opatreniami. Povinnosťou bude nosenie ochranného rúška, dezinfekcia rúk pri vstupe a dodržiavanie bezpečného odstupu medzi návštevníkmi. Na dodržiavanie ochranných a hygienických opatrení dohliadajú školení lektori. Zabezpečená je pravidelná dezinfekcia exponátov, nepretržité vetranie priestoru a meranie teploty pri vstupe.

Viac info nájdete na stránke www.aurelium.sk