Cestujte pohodlne s mobilnou aplikáciou IDS BK

1281

Moderný spôsob cestovania, bezhotovostné platby a všetky informácie na jednom mieste. Prostredníctvom mobilnej aplikácie IDS BK cestujete pohodlnejšie prostredníctvom pár klikov.

Mobilná aplikácia ponúka nákup predplatných cestovných lístkov, tzv. „električeniek“, s platnosťou 30, 90 a 365 dní, nákup cestovných lístkov na jednu cestu so zľavou 10%, bezhotovostné platby, virtuálne zastávkové tabule či trasy liniek na mapových podkladoch. Nájdete tu aj cestovné poriadky všetkých denných aj nočných liniek IDS BK, vyhľadávanie spojení vrátane prestupov a samozrejme aj aktuálne informácie o novinkách, zmenách, výlukách. Platba za cestovné lístky zakúpené v mobilnej aplikácii je bezhotovostná.

V mobilnej aplikácii IDS BK majú cestujúci vždy po ruke všetko potrebné pre cestovanie. Môžu si kúpiť štandardné „električenky“, teda predplatné cestovné lístky, a to bez potreby návštevy predajne, či vybavovania čipovej karty. Okrem toho je možné v aplikácii IDS BK kúpiť cestovné lístky na jednu cestu (tzv. „jednorazové“), denné cestovné lístky integrovanej dopravy, vyhľadať spojenia z miesta na mape, či výberom z najbližších zastávok, alebo nájsť cestovný poriadok ktorejkoľvek linky všetkých dopravcov zapojených do IDS BK.

Električenka v aplikácii IDS BK

V mobilnej aplikácii IDS BK je možné kúpiť okrem cestovných lístkov na jednu cestu aj predplatné cestovné lístky, tzv. „električenky“. Električenku je možné kúpiť bez potreby návštevy predajne a vybavovania plastovej čipovej karty. Všetky úkony je možné vybaviť cez mobilnú aplikáciu IDS BK.

Nástup do vozidla je možný len s platným cestovným lístkom. Pri kúpe lístkov na jednu cestu začína cestovný lístok platiť 30 sekúnd po jeho zakúpení. Cestujúci v mobilnej aplikácii vidí, koľko času ešte ostáva do začiatku platnosti lístka a následne aj čas, ktorý mu ostáva do skončenia jeho platnosti.

Kúpu električenky je možné realizovať v niekoľkých krokoch:

  • Registrácia v mobilnej aplikácii IDS BK,
  • Žiadosť o kúpu električenky (je potrebné schválenie údajov a fotografie vo Vašom profile),
  • Kúpa električenky.

Tak ako pri vybavovaní bežnej čipovej karty, aj pri kúpe električenky cez mobilnú aplikáciu je potrebné uviesť údaje cestujúceho a cez formulár v aplikácii IDS BK priložiť aktuálnu fotografiu. Po overení profilu a schválení žiadosti o električenku je možné kúpiť električenku na 30, 90 a 365 priamo v mobilnej aplikácii IDS BK. Cestujúci si môže zvoliť časovú platnosť električenky, zóny, v ktorých bude električenka platná aj dátum začiatku jej platnosti. Električenku je možné zaplatiť prevodom prostredníctvom platobnej karty, alebo z kreditu v aplikácii IDS BK.

Taktiež je možná kúpa električenky pre vybrané skupiny cestujúcich, napr. študentská, pre dôchodcov, ŤZP, darcov krvi a podobne. Rovnako ako pri kúpe bežnej električenky je potrebné doloženie fotografie príslušných dokladov preukazujúcich nárok na zľavu.

Rovnaké pravidlá platia aj v prípade kúpy Seniorpas-u v aplikácii IDS BK. Po zadaní mena a priezviska a doplnení dátumu narodenia aplikácia sama vyhodnotí, že cestujúci má nárok na zľavu. Následne stačí pripojiť fotografiu tváre a dokladu, z ktorého je zrejmý dátum narodenia (napr. občiansky preukaz, pas, …), a po schválení žiadosti cestujúcemu bude umožnená „kúpa“ električenky za 0,00 €. Cestujúci – senior – teda nemusí nikam cestovať pre vystavenie karty, či žiadať o jej zaslanie poštou. Cestovné lístky zakúpené v mobilnej aplikácii platia vo všetkých spojoch dopravcov, ktorí sú zapojení do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (Dopravný podnik Bratislava (linky 1 – 199, linky N, linky X), ARRIVA Mobility Solutions (linky 205 – 799) a Železničná spoločnosť Slovensko (linky S8 – S70)).

Aplikácia je zadarmo dostupná na:

App Store
Google Play
HUAWEI AppGallery

Zdroj: IDS BK