Fotografie z rekonštrukcie: Divadlo Aréna vraciame do podoby z roku 1939

755

Pustili sme sa do odvážnej, takmer deväťmiliónovej investície. Naším cieľom je obnoviť pamiatku, ale aj vytvoriť jedno z najmodernejších divadiel na Slovensku. Pozrite si fotografie rekonštrukcie tejto krásnej historickej budovy.

Práce ​napredujú podľa plánu a diváci sa do divadla vrátia už v roku 2023. Župné Divadlo Aréna má za sebou búracie práce, výstavbu nových základov, betonárske práce na bočných prístavbách, osadenie oceľovej konštrukcie novej veže, reštaurátorské práce na dvoch existujúcich vežiach pri hlavnom vstupe, ale aj stavebné úpravy vo vnútri budovy. V novembri sme sa pustili do strechy a začali osádzať okná, postupne ukončili elektroinštalácie, pustili sa do vzduchotechniky v hlavnej divadelnej sále a priestore LOFT (pre malé javiskové formy).

V tomto roku sa budeme sústrediť na interiér, na jar dokončíme fasádu zadnej časti budovy. Postupne začneme umiestňovať javiskové technológie, osvetľovaciu a zvukovú techniku. Čaká nás aj revitalizácia pozemku. Ten získa charakter multifunkčného priestoru s možnosťou využívania na exteriérové podujatia rôzneho druhu, ale aj parkovanie pre návštevníkov divadla. Cieľom revitalizácie je otvoriť pozemok divadla návštevníkom a vizuálne ho prepojiť s priľahlým parkom.

Diváci sa môžu tešiť nielen na krajší, ale aj pohodlnejší priestor. Vďaka moderným technológiám bude zážitok z predstavení ešte silnejší, ale mysleli sme aj na komfort nových sedadiel a výkonnú vzduchotechniku v sále. V spolupráci so zástupcami divadla, zhotoviteľom, architektami a Krajským pamiatkovým úradom sa podarilo zachovať mnohé významné prvky, ako sú pôvodné zábradlia s kovaniami, mramorové schodiská, fresky, či nosníkové železné trámy. Všetky budú repasované a dotvoria finálnu identitu Divadla Aréna.

Divadlo rekonštrukciou vrátime do jeho pôvodnej podoby z roku 1939 a stane sa jedným z najmodernejších divadiel na Slovensku. Veľmi sa tešíme, keď ho pre vás opäť otvoríme, zatiaľ si pozrite zaujímavé zábery z rekonštrukčných prác.