Cez jarné prázdniny sa v Petržalke nudiť nemusíš!

1305

Petržalský mládežnický parlament si pripravil skvelú prázdninovú akciu, pri ktorej si vystačíš len ty a tvoj telefón. Aktivita podlieha všetkým nariadeniam schválených vládou SR.

Nič lepšie pre seba a pre svoju imunitu nemôžeš urobiť ako vybehnúť do prírody a spoznať neprebádané zákutia tvojej obľúbenej mestskej časti.

Nezabudni svoju cestu zdieľať a označovať @petrzalskymladeznickyparlament a pridávať hashtagy #petrzalka a #jarneprazdniny.  Viac sa už ale dozvieš na http://bit.ly/jarneprazdninyvpetrzalke, kde sa dozvieš všetky indície, ktoré k tejto aktivite potrebuješ.

Petržalský mládežnícky parlament má za sebou už viacero konkrétnych aktivít. Zorganizoval webináre pre učiteľov základných a stredných škôl na území mestskej časti, pomáhal tiež s roznášaním obedov pre seniorov. Pripravuje workshop zameraný na skrášľovanie verejných priestranstiev, s hlavným mestom komunikuje na tému starostlivosti o konkrétne pamiatky. V príprave je aj portál s podujatiami a príležitosťami pre mladých. Počas aktuálnych jarných prázdnin pripravil akciu na spoznávanie neprebádaných zákutí mestskej časti.

Mládežnícky parlament, ktorého členmi budú mladí ľudia vo veku od 15 do 30 rokov, má fungovať ako poradný a iniciatívny orgán samosprávy. Váha jeho názoru vo vzťahu k mestskej časti má byť ekvivalentná komisii. Spolupráca sa predpokladá napríklad pri edukačných, športových či voľnočasových projektoch.

Zdroj: Petržalský parlament