Cez víkend si môžete nakúpiť na októbrovom Mestskom bazáre

908

Na čo sa na Mestskom bazáre môžete tešiť? Na takmer 10 000 jedinečných kúskov! To je viac ako 12 ton vecí, ktoré cez víkend 9. – 10. októbra dostanú aj práve vďaka vám druhú šancu na ďalšom Mestskom bazári v areáli Komunálneho podniku na Bazovej 8. Pretože, čo je pre niekoho nepotrebné, môže byť pre druhého tým pravým pokladom.

Čo tu napríklad nájdete?

  • Až 211 kusov nábytku – od rýdzeho retra až po súčasný švédsky nábytok,
  • 998 hračiek – od loptičiek pre tých najmenších až po lego zložené z 1350 častí,
  • 773 elegantných sklenených pohárov, porcelánu a keramiky,
  • 158 spoločenských hier – pre všetkých zábavychtivých,
  • 48 kočíkov – na príjemné prechádzky,
  • 1848 kníh – na predlžujúce sa jesenné večeria množstvo ďalších super vecí.

Okrem udržateľnosti, mesto myslí aj na bezpečnosť!

Počet osôb v priestore, spolu s personálom vzhľadom na platné opatrenia nesmie prekročiť maximálne povolený počet osôb, ktorí sa pri vstupe musia zaregistrovať.

„Prosíme, aby ste túto reguláciu rešpektovali a tiež vás prosíme v tomto smere o trpezlivosť. K dispozícii bude dezinfekcia a v zmysle opatrení budeme dohliadať aj na rozostupy.nProsíme tiež vás, návštevníčky a návštevníkov, Mestského bazáru, aby ste boli ohľaduplní a dodržiavali zavedené opatrenia a aby ste počas celej doby strávenej vo vnútorných priestoroch mali správne nasadené rúško. V prípade, že pociťujete akékoľvek príznaky respiračného alebo iného ochorenia, prosíme vás, aby ste Mestský bazár vynechali,“ približuje mesto na sociálnej sieti.

Ako budú využité vyzbierané prostriedky?

Vyzbierané peniaze sú vedené na transparentnom účte a budú investované do budovania stabilného bratislavského reuse centra. Na jeho budovaní už pracujeme v spolupráci s hlavným mestom a mestskými organizáciami Metropolitný inštitút Bratislavy, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko a ďalšími subjektmi. Pôjde o jedno z prvých takýchto centier na Slovensku a jeho pilotným projektom sú práve podujatia Mestský bazár, v ktorých plánujeme pokračovať aj naďalej.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR