Chodník v Karlovej Vsi pre nevidiace deti je už hotový

1234

Predstavte si, že prídete o zrak. Nevidíte ľudí, ktorých máte radi, nevidíte stromy, kvety, more ani slnko. Nevidíte ani jedlo, ktoré vám chutí. Nevidiace a slabozraké deti si to, žiaľ, predstavovať nemusia, je to ich každodenný osud.

V Karlovej Vsi majú jednu nenápadnú uličku, volá sa Svrčia, je to odbočka z Botanickej. Často ju využívajú nevidiace deti z neďalekej školy v Karlovej Vsi . Viete, čo potrebujú k bezpečnej chôdzi s bielou paličkou? Stavebne oddelený chodník a poteší aj oporný múrik, ktorý ich vedie.

Ten starý chodník bol nielen poškodený, ale deti nemali ani poriadny prístup k múru. Bol zarastený kríkmi a chodník pri ňom hrboľatý. V zastupiteľstve v Karlovej Vsi sú ľudia so srdcom, ktorí ochotne podporili vyčlenenie potrebných peňazí na to, aby nastala zmena k lepšiemu.

No a chodník je už hotový a deti ho išli už aj vyskúšať. Pani riaditeľka a pani učiteľka deťom podrobne opísali, ako chodník vyzerá a ako ho môžu využívať. Nové špeciálne dlaždice ich upozornia na okraj chodníka, nebudú vystavení nebezpečenstvu úrazu a nebudú zdieľať tú istú cestu s autami.

Zdroj: Karlova Ves