Čierna skládka v Podunajských Biskupiciach je už minulosťou

1269

V týchto dňoch sa podarilo v Podunajských Biskupiciach vyriešiť dlhoročný problém. Jedna z čiernych skládok, ktorá sa nachádzala pri cestnej komunikácií E575, oproti Poľnohospodárskemu družstvu Podunajské Biskupice, v lokalite ohraničenej ulicami Šamorínska, Mramorová a Svornosti, v tesnej blízkosti cintorína, sa práve stáva minulosťou.

Problémom bol fakt, že pozemok, na ktorom sa nachádzala, patrí miestnemu poľnohospodárskemu družstvu. Z toho dôvodu inicioval a absolvoval dve stretnutia starosta mestskej časti Zoltán Pék s predsedom predstavenstva PD družstva Podunajské Biskupice Mariánom Haškom.

Výsledkom jednaní bolo, že poľnohospodárske družstvo od stredy 7. apríla vypratáva svoj pozemok a likviduje vlastnou technikou a na vlastné náklady naozaj rozsiahlu čiernu skládku, ktorú vytvorili zberateľskou činnosť najnižšie sociálne skupiny a bohužiaľ, na zbavovanie sa nepotrebných vecí, pozostatkov po upratovaní pivníc a garáží, ojazdených pneumatík, stavebného odpadu a dokonca aj biologicky rozložiteľného odpadu ju použili aj nezodpovední spoluobčania.

Zdroj: Podunajské Biskupice