Čoskoro sa otvorí autobusová stanica na Nivách. Takto bude vyzerať

2029
Čakanie na autobus v chill-out zóne s pripojením na wifi, obchodmi aj občerstvením.
Čakanie na autobus v chill-out zóne s pripojením na wifi, obchodmi aj občerstvením.

Moderná autobusová stanica bude už onedlho slúžiť cestujúcim. Dolaďujú sa už len estetické detaily, testuje sa osvetlenie, technológie a informačné systémy.

Moderný autobusový terminál letiskového typu bude mať 36 nástupísk, 7 výstupísk a 86 stojísk pre autobusy, všetko s bezbariérovým prístupom, takisto širokú ponuku služieb a obchodov. Aj napriek tomu, že samotné centrum Nivy bude fungovať v nočnom a dennom režime, na autobusovú stanicu sa dostanete nepretržite 24 hodín 7 dní v týždni. Priestory stanice sú na 1. podzemnom podlaží.

Čakanie na odchod autobusu spríjemnia obchody ako Lidl, Alza, Malina či 101 Drogerie a prevádzky na rýchle občerstvenie. Využiť môžete úschovňu batožiny, informačné pulty, rodiny s deťmi aj miestnosti na prebaľovanie a dojčenie. K dizpozícii bude aj chill-out zóna s lavičkami, ktoré ponúknu až 80 miest na sedenie s možnosťou nabíjania telefónov či bezplatnú wifi sieť v celom priestore stanice. Vďaka deviatim LCD TV panelom, veľkej LED stene letiskového typu a niekoľkým samoobslužným dotykovým kioskom budú mať cestujúci dobrý prehľad o príchode či odchode autobusu.

Pohľad na budúce nástupištia, na ktoré čoskoro pribudne mobiliár a informačné tabule.

Na stanicu sa dá prísť pešo, na bicykli alebo autom. Pre vjazd autom do Nivy centra stačí použiť hlavný kruhový objazd prístupný z ulice Mlynské nivy, ktorý vás nasmeruje na parkovisko na -2. podlažie. Pešo sa dá na stanicu dostať z Páričkovej ulice, z ulice Mlynské nivy pri VÚB aleob pri Nivy Tower aj zo Svätoplukovej.

Výstupisko novej autobusovej stanice na Nivách.
Moderná autobusová stanica v podzemí (vizualizácia nástupísk) bude otvorená nepretržite 24/7.

Ak plánujete prísť taxíkom alebo vás niekto vyloží autom, netreba hľadať parkovanie v okolí. Zídete kruhovým objazdom z ulice Mlynské nivy do podzemnej garáže a zaparkujete pohodlne na vyhradených miestach.