Cyklodeň v Stupave

560
bicykel

Ekocentrum Stupava pripravilo pre malých aj veľkých cyklistov na sobotu 1. apríla Cyklodeň.

Od rána vás tak čaká napríklad tréning jazdeckých zručností v teréne, ale aj kurz defenzívnej jazdy v premávke, pre drobcov je pripravená jazda cez prekážky na odrážadle či jazda na nákladom bicykli alebo rikši. Okrem toho sa dozviete, čo nemá cyklistovi chýbať vo výbave a aké sú základné servisné zručnosti. Fanúšikov architektúry a histórie čaká komentovaná jazda po zaujímavých miestach v Stupave.

Program:

Sobota, 1. apríl 2023, Cyklodeň v Stupave

10.00 – 12.00Tréning jazdeckých zručností / Šarkan tím
Predstavenie a tréning základných pravidiel pre jazdu v teréne, vhodné pre deti od 7 rokov a dospelých, prihlásiť sa môžete na ekocentrum@stupava.sk, cena 10€/osoba
11.00 – 16.00Jazda na rikši a nákladnom bicykli v Malom parku
vstup voľný
11.00Kurz defenzívnej jazdy / Cyklokoalícia
Praktické rady pri využívaní bicykla ako dopravného prostriedku. Diskusia aj jazda v teréne, vhodné pre deti od 12 rokov a dospelých. Vstup voľný.
14.00 – 16.00Servisné okienko / Koliesko
Zistíte, ako si pripraviť bicykel na prevádzku, čo nemá chýbať vo výbave cyklistu a aké základné servisné zručnosti je dobré ovládať. Vstup voľný.
14.00 – 16.00Jazdy zručnosti pre malkáčov / Šarkan tím
vstup voľný
15.00Krst cyklomapy
15.15 Spoznajte Stupavu / Stupavou na bicykli
Dynamická prehliadka po zaujímavých miestach Stupavy zo sedadla bicykla. Pohľadáme stopy po zabudnutých miestach z histórie a povieme si aj o stavbách, okolo ktorých prechádzame každý deň.

Podujatie na Facebooku nájdete TU.