Ďalšia ružinovská škôlka je v ohrození

7011

V materskej škole Velehradská je podozrenie na koronavírus. Včera sa potvrdilo päť pozitívnych prípadov v MŠ Prešovská/ Palkovičova.

Starosta Ružinova Martin Chren dnes oznámil, že učiteľka z ružinovskej materskej školy Velehradská mala veľmi blízky kontakt s pacientom s potvrdeným koronavírusom.

V médiách spomínaný pacient z Humenného s pozitívnym testom je totiž manželom našej pani učiteľky. Do 6. 3. bola v práci a ani ona, ani jej manžel, nemali žiadne príznaky (vrátili sa z dovolenky z Maldív, aj keď pravdepodobnejšie je, že infikovaní boli niekde inde),“ hovorí starosta.

Sama zavolala a informovala nás ako mestskú časť, úrady nič také nerobia. Preto vás chcem rovnako všetkých požiadať, ak viete o pozitívnom pacientovi alebo o niekom, kto s ním bol v priamom kontakte s vysokým rizikom prenosu, napíšte mi.

Starosta vyzýva obyvateľov Ružinova, aby sa správali tak, akoby bol nakazený každý. To znamená chrániť seba aj okolie v najvyššej možnej miere. Príznaky sa môžu objaviť až po dvoch týždňoch a za ten čas môže infikovaná osoba nakaziť desiatky až stovky ďalších ľudí. Je veľký problém zohnať rúška, ale môžete použiť šál alebo šatku, ktorú si uviažete cez nos a ústa.

Celú informáciu si môžete prečítať tu: