Ďalšia župná škola sa zatepľuje

839
[et_pb_section fb_built=“1″ _builder_version=“3.21″ custom_padding=“0|0px|23.72px|0px|false|false“][et_pb_row _builder_version=“3.21″][et_pb_column type=“4_4″ _builder_version=“3.21″][et_pb_text _builder_version=“3.21″]

Bratislavský samosprávny kraj dnes začal ďalšiu rekonštrukciu školského objektu. Ide o zateplenie budov Gymnázia na Ul. 1. mája v Malackách v sume vyše päťsto tisíc eur. Ukončené má byť do troch mesiacov.

 

„Dnes sme odovzdali budovy gymnázia zhotoviteľovi, ktorý sa tak môže pustiť do práce. Verím, že vonkajšie skrášlenie prispeje nielen k dobrej atmosfére študentov aj učiteľov a zamestnancov školy, ale zníži aj energetickú náročnosť budovy. Aj toto sú pre nás kroky, ktorými vieme prilákať nových gymnazistov,” upresnil Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

 

Samotná rekonštrukcia Gymnázia na Ul. 1. mája v Malackách, ktoré má aktuálne 404 študentov, pozostáva zo zateplenia šiestich pavilónov školy, najmä zo zateplenia striech, zateplenia obvodových plášťov a výmeny sklobetónov a výmeny starých okien za nové, plastové okná. Dokončená by mala byť v polovici júna. Celková suma vo výške 560 136,60 eur je hradená z rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja.

 

Malacké Gymnázium ponúka kvalitný a prepracovaný školský vzdelávací program medzinárodne akreditovaný u IES London – rating školy stupeň A – „Špičková inštitúcia s medzinárodnými skúsenosťami“. Okrem štandardného gymnaziálneho vzdelávania ponúka vzdelávacie programy, v ktorých môžu študenti získať množstvo certifikátov (ECDL, DSD, FCE, DELF). Škola získala niekoľko ocenení od vysokých škôl a domácich i zahraničných inštitúcií. Aktívne je zapojená do projektov Prevencia kriminality, ERASMUS + či Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]