Degustácia v Starej tržnici. Príďte ochutnať medailové vína na Danube Wine Day

1067
Danube wine day

Príďte ochutnať ocenené a medailové vína zo súťaže DANUBE WINE CHALLENGE 2023. Vína prezentujú samotní vinári. Podujatie sa uskutoční 16.6.2023 v Starej tržnici od 16:00 do 21:00.

„Cieľom projektu Danube Wine Challenge je vytvoriť priestor na komunikáciu medzi vinármi a vinohradníkmi z regiónov, ktorými preteká rieka Dunaj, upriamiť pozornosť na Slovensko ako na producenta kvalitných vín, výrobkov a poskytovateľa špičkových služieb v rámci cestovného ruchu a v neposlednom rade je to šírenie kultúry pitia vína. Víno je kultúra,“ povedal Igor Štumpf, prezident DANUBE WINE CHALLENGE IWC.

Nosný pilier projektu je medzinárodná súťaž vín Danube Wine Challenge – tento rok prebehne jej 10. ročník a bude sa konať začiatkom júna v kaštieli Chateau Belá. Výnimočná je tým, že od roku 2021 sa koná pod vysokým patronátom Medzinárodnej organizácie pre vinič a víno OIV (ako jediná na Slovensku) a je riadnym členom elitného spolku Svetovej federácie veľkých medzinárodných súťaží vína a destilátov VINOFED.

„Hodnotiť prídu špičkoví svetoví a mienkotvorní degustátori z 15 krajín, očakávaný počet prihlásených vín je približne 700 z 20 krajín. V čase konania súťaže je pozornosť celého vinárskeho sveta upriamená na Slovensko,“ dodal Igor Štumpf.

V cene vstupenky je degustačný pohár a neobmedzená voľná konzumácia cca 300 vín z cca 40 slovenských a zahraničných vinárstiev, pričom pri ochutnávkach budú prítomní aj jednotliví vinári.

Nad podujatím má záštitu Ministerstvo dopravy a výstavby SR a Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Súťaž tiež podporuje národná agentúra Slovakia Travel. Partnerom podujatia je aj Bratislavský samosprávny kraj.