Detské ihrisko Medzilaborecká v Ružinove úspešne otvorili

3947

Pôvodné ihrisko chátralo takmer 30 rokov a v podstate ho musela mestská časť úplne odstrániť, vrátane stoviek metrov zvetraného asfaltu. Namiesto neho pribudli trávnaté plochy a vodopriepustné povrchy. Celé ihrisko je bezbariérovo prístupné a obsahuje jednu celú sekciu inkluzívnych prvkov, na ktorých sa môžu spoločne zabávať všetky deti, vrátane tých s handicapom.

„Všetky prvky sú bezpečné, moderné, podľa najnovších štandardov. Dvoma dominantami sú Pevnosť Ružinov – zatiaľ najväčší hrad , aký v Ružinove máme, s dvoma šmykľavkami a dvoma tobogánmi, a na mieru pre nás vyrobená najväčšia lanová preliezka v Bratislave, a možno aj na Slovensku,“ približuje starosta Ružinova Martin Chren.

Na ihrisku nechýba ani rozsiahla fitness zóna. „Pokojne si tu môžete zacvičiť, kým sa vaše dieťa naháňa na preliezačkách. Alebo si tu dať rozcvičku a prebehnúť 700 metrov po ulici k Štrkovecké jazero, kde bude o pár týždňov zrekonštruovaná tartanová dráha okolo jazera – skoro kilometer dlhá,“ dodáva starosta.

Ihrisko Medzilaborecká je na Štrkovci, ale vďaka jeho lokalite k nemu blízko majú aj obyvatelia Ostredkov, z Pošne či z Trávnikov. Nachádza sa vo vnútrobloku medzi domami na uliciach Medzilaborecká, Sečovská, Trebišovská a Kapušianska.

Zdroj: Martin Chren – starosta Ružinova