Detské ihrisko na Sedmokráskovej ulici v Ružinove prejde kompletnou revitalizáciou

1547

Detské ihrisko na Sedmokráskovej ulici patrí k najväčším nielen v Ružinove, ale v celom meste. Zároveň je však jedným z najviac zanedbaných. Dôvodom bolo to, že až donedávna pozemky pod ihriskom patrili Ministerstvu hospodárstva, ktoré nemalo žiaden dôvod sa o ne starať.

Preto sa starosta Ružinova naplno venuje riešeniam okolo pozemkových problémov, kvôli ktorým chátra veľa krásnych miest v celom Ružinove.

Riziko, že by sa k týmto pozemkom dostal nejaký súkromný developer, ktorý by ich chcel zastavať, tak úspešne eliminovali. To však nestačí. Ďalším plánom je kompletne toto unikátne ihrisko zrevitalizovať tak, aby sa stalo jedným z najkrajších a bezpečných miest pre naše ružinovské deti všetkých vekových kategórií.

V týchto dňoch sa mestská časť chystá pustiť do projektov obnovy detského ihriska tak, aby tu vznikla čo najlepšia kombinácia moderných, pekných a trvanlivých herných prvkov, športovísk a doplnenej zelene.

Ako prvý krok sa starosta Ružinova stretol s obyvateľmi sídliska, aby práve oni povedali, aké majú predstavy, čo by chceli, a čo je pre nich naopak neprijateľné.

Ak chcete svojim názorom prispieť aj vy, napíšte do 20. júna svoje námety a nápady na e-mailovú adresu podnety@ruzinov.sk. Každý názor sa počíta, každý nápad nám pomáha robiť veci lepšie.

Zdroj: Martin Chren