Devínska Nová Ves a Devín zriadili linku pomoci pre seniorov a hendikepovaných

1236

Vzhľadom na aktuálnu situáciu a šírenie nového koronavírusu zriadila Devínska Nová Ves telefonickú linku pomoci pre osamelých seniorov a hendikepovaných občanov. Slúži na zabezpečenie dovozu jedla či pomoci s nákupmi, alebo vyzdvihnutia liekov.

V prípade potreby zabezpečenia dovozu jedla, nákupu, alebo liekov pre seniorov, či hendikepovaných občanov volajte na linku pomoci:

•nepretržitú linku 02/ 32 33 33 32

•alebo sekretariát starostu 02/ 60 20 14 44

V nadväznosti na šírenie ochorenia COVID-19 a potreby ochrániť tých najzraniteľnejších spomedzi nás Mestská časť apeluje na obyvateľov, aby nezabúdala na seniorov a starších susedov vo svojom okolí. Upozorňuje zároveň na to, aby pri kontakte so seniormi dodržiavali ľudia bezpečný odstup a nezabudli na nosenie ochranného rúška.

Pomocnú ruku občanom podáva aj mestská časť Devín a prosí o spoluprácu. Ak bývate v mestskej časti Devín a máte problém so zabezpečením základných životných potrieb, alebo poznáte vo vašom susedstve takéhoto človeka nahláste to na telefónnom čísle 02/60202511 alebo e-mailom na podatelna@devin.sk.

Zdroj: web DNV a Devín