Divadlo Aréna – Pozrite si online predstavenie – Extasy show

1722

Už tento piatok pre vás divadlo Aréna odomyká zo svojho archívu populárne predstavenie. Pozrieť si ho môžete z pohodlia svojej obývačky a to až do konca júna úplne zadarmo.

Začiatkom roka 2017 uviedlo Divadlo Aréna do svojho repertoáru futuristickú tragikomédiu z dielne súčasnej rakúskej dramatičky Constanze Dennig. Predstavenie sa zobrazuje optikou obľúbeného televízneho formátu – súťažnej reality show. V budúcnosti roku 2047 sa ľudia dožívajú čoraz vyššieho veku. Sociálny systém postupne zlyháva a mladá generácia sa o svojich seniorov nedokáže adekvátne postarať.

Ľudia z rôznych sociálnych vrstiev, no najmä so svojským prístupom k životu sa stretávajú v zákulisí reality show a postupne odhaľujú svoje osudy, sny, túžby a nádeje, na naplnenie ktorých im už neostáva veľa času. Jedine, ak by dosiahli v teste výnimočne dobré výsledky, čo je námetom celej reality show. Kto v teste nedosiahne dostatočný počet bodov, čaká ho párty s otráveným proseccom a pesničkou na želanie. Groteskné situácie približujú život starých ľudí, ktorí toho veľa zažili. Viac ako si môže kto myslieť a možno aj viac ako si sami pamätajú.

Kontroverznú a zanedbávanú tému spracoval režisér Juraj Bielik v spolupráci s nevšedným hereckým obsadením. Okrem pätice súťažiacich (Michal Ďuriš, Zuzana Frenglová, Tatiana Kulíšková, Jozef Pročko, Zuzana Skopálová) sa v predstavení objavia aj herci Dušan Cinkota, Petra Blesáková či neherci ako Ján Tribula.

Dúfame, že sme zaujali vašu pozornosť a našu pozvánku na predstavenie využijete. Nakoľko v aktuálnom repertoári Divadla Aréna už toto predstavenie nenájdete, máte jedinečnú príležitosť si ho pozrieť dodatočne teraz. Príjemné sledovanie!