Divadlo bez domova pozýva na inscenované čítanie Čisté zviera

745

Divadlo bez domova pozýva na inscenované čítanie Čisté zviera, ktoré uvedie v stredu 13. apríla o 19:00 v ľavom krídle Pisztoryho paláca na Štefánikovej 25 v Bratislave. Vstup na predstavenie je zdarma. Počas celého podujatia je nutné mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom. 

Kniha Čisté zviera od Uršule Kovalyk reflektuje vnútorné konflikty rôznych žien vyplývajúce zo starnutia vo veľkomeste. V inscenovanom čítaní odletíte podivuhodnou leteckou spoločnosťou do magického sveta starej ženy, ktorá sa v jedno popoludnie rozhodla upratať svoju krásnu drevenú knižnicu. V inscenovanom čítaní uvidíte hercov a herečky Divadla bez domova. Sú to ľudia bez domova, ľudia s telesným postihnutím a inak sociálne vylúčené či znevýhodnené osoby.

Predstavenie divadlo uvádza v rámci projektu „Divadlo pre všetkých 2022“, ktorý je realizovaný s podporou hlavného mesta SR Bratislavy z grantového programu Bratislava pre všetkých. Divadlo bez domova je jediným divadlom na Slovensku a jedným z mála divadiel na svete, ktorého hercami a herečkami sú ľudia bez domova, ľudia s telesným postihnutím, ľudia so psychiatrickou diagnózou či inak znevýhodnené skupiny a jednotlivci. Divadlo pôsobí, skúša a uvádza predstavenia v ľavom krídle Pisztoryho paláca, ktorý je jedným zo staromestských centier kultúry a vzdelávania. 

Viac informácií o divadle, programe, projektoch a ďalších aktivitách nájdete na webovej stránke www.divadlobezdomova.sk

Zdroj: Divadlo bez domova