Divadlo bez domova pozýva na inscenované čítanie z knihy Uršule Kovalyk „Krasojazdkyňa“

743

Divadlo bez domova pozýva na inscenované čítanie z knihy Uršule Kovalyk Krasojazdkyňa, ktoré uvedie v stredu 23. marca o 19:00 v ľavom krídle Pisztoryho paláca na Štefánikovej 25 v Bratislave. Pôvodne bolo inscenované čítanie naplánované na 23. februára, tento termín však divadlo muselo zrušiť. Vstup na predstavenie je zdarma. 

Predstavenie divadlo hrá v režime OP, vstup bude umožnený iba divákom a diváčkam, ktorí a ktoré sa preukážu potvrdením o kompletnom očkovaní proti ochoreniu Covid-19, alebo potvrdením o kontraindikácii očkovania proti ochoreniu, alebo potvrdením o prekonaní ochorenia Covid-19 pred nie viac ako 180 dňami. Počas celého podujatia je nutné mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom. 

Ženský projekt Divadla bez domova „Krasojazdkyňa“ je netradičnou kombináciou performance a čítačky z knihy principálky divadla Uršule Kovalyk. Účinkujú herečky a herec Divadla bez domova. Autorka získala s knihou Krasojazdkyňa cenu Bibliotéky za rok 2013 a bola finalistkou Anasoft litera 2014. 

Vstup na všetky predstavenia je zdarma, po ich skončení môžu diváci a diváčky podporiť dobrovoľným výstupným. Ak sa vám predstavenie bude páčiť, môžete činnosť divadla podporiť aj prostredníctvom účtu SK7211000000002621793196, do poznámky uveďte KRASOJAZDKYNA. 

Divadlo bez domova je jediným divadlom na Slovensku a jedným z mála divadiel na svete, ktorého hercami a herečkami sú ľudia bez domova, ľudia s telesným postihnutím, ľudia so psychiatrickou diagnózou či inak znevýhodnené skupiny a jednotlivci. Divadlo pôsobí, skúša a uvádza predstavenia v ľavom krídle Pisztoryho paláca, ktorý je jedným zo staromestských centier kultúry a vzdelávania. 

Zdroj: Divadlo bez domova