Divadlo bez domova pozýva na online predstavenie

737

Divadlo bez domova vás srdečne pozýva na sledovanie divadelného predstavenia „SNY“, ktoré uvedieme v stredu 31. marca 2021 o 19:00 online. Predstavenie bude online a môžete ho sledovať bezplatne na nasledovnom Youtube https://youtu.be/myvOGoYM9xw, alebo na Facebooku https://www.facebook.com/events/445357423575218

V divadelnej hre SNY divadlo prináša na javisko tému snov a snívania. Sny sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Umožňujú nám spracovať udalosti, ktoré môžu byť bolestivé alebo mätúce, v prostredí, ktoré je emočne skutočné, fyzicky však neexistuje. Ľudia bez domova snívajú tiež. Poznáme ich sny? Ako ich vnímajú a ktoré sny si pamätajú aj po mnohých rokoch? V tejto divadelnej hre nám herci a herečky odhaľujú tajomstvá svojich snov a ich vlastné interpretácie.

Vstup na predstavenia je zdarma, po ich skončení môžu diváci a diváčky podporiť divadlo dobrovoľným výstupným na číslo účtu SK7211000000002621793196, do poznámky uveďte „SNY“.

Predstavenie uvádza divadlo v rámci medzinárodného projektu „Nikto by nemal spať na ulici“, ktorý podporil Medzinárodný vyšehradský fond. Divadlo bez domova je jediným divadlom na Slovensku a jedným z mála divadiel na svete, ktorého hercami a herečkami sú ľudia bez domova, ľudia s telesným postihnutím, ľudia so psychiatrickou diagnózou či inak znevýhodnené skupiny a jednotlivci. Divadlo pôsobí, skúša a uvádza predstavenia v ľavom krídle Pisztoryho paláca, ktorý je jedným zo staromestských centier kultúry a vzdelávania. 

Viac informácií o divadle, programe, projektoch a ďalších aktivitách nájdete na webovej stránke www.divadlobezdomova.sk.