Divadlo Nová Scéna uvedie online špeciálne predstavenie pre nepočujúcich

728

Skvelú komédiu Aj muži majú svoje dni, ktorú si pripravilo Divadlo Nová Scéna tlmočenú do posunkového jazyka, si môžete pozrieť z online záznamu už vo štvrtok 15. apríla o 20.00 hodine na navstevnik.online.

Úsmevný príbeh štvorice mužov, ktorí sa v bunkri veľkého nákupného centra skrývajú pred svojimi „polovičkami“, otravnými nákupmi ale aj pred sebou samými. Vtipný pohľad na mužsko-ženské vzťahy a problémy v podaní skvelých komikov.

Aby mali rovnako kvalitný zážitok z tlmočenia aj nepočujúci diváci z online záznamu, bolo potrebné, aby sa tlmočníci stretli ešte raz a zahrali si predstavenie aj bez divákov. Podľa tlmočníčky Barbary Randuškovej to bola pre nich poriadna výzva: „Keď máme pred sebou v hľadisku nepočujúcich divákov, cítime spätnú väzbu, dodáva nám to energiu a ani nevieme, ako rýchlo nám to prejde. Tlmočiť pred prázdnym hľadiskom si vyžadovalo oveľa väčšie sústredenie, aby sme zostali naladení v takej atmosfére, aby na nás nebolo poznať, že sme tam len sami štyria a predstavenie počujeme iba z reproduktorov.“

Nová scéna ďalej avizuje, že vo výslednom zostrihu predstavenia budú tlmočníci umiestnení v pravom dolnom rohu tak, ako to diváci poznajú z televíznej obrazovky.

Zdroj: Divadlo Nová Scéna, TASR