Do čitateľskej súťaže Vráťme knihy do škôl sa môžete zapojiť do 10. apríla

4492
Príbehy žijú aj v digitálnom veku! Napíš nám o knihe, ktorú si prečítal a hráš o množstvo skvelých cien.
Príbehy žijú aj v digitálnom veku! Napíš nám o knihe, ktorú si prečítal a hráš o množstvo skvelých cien.

Necelý mesiac zostáva deťom a žiakom na to, aby sa zapojili do obľúbenej celoslovenskej súťaže Vráťme knihy do škôl. Určená je pre materské, základné a stredné školy. Texty alebo kresby môžu školy i jednotlivci posielať takmer do polovice apríla. Spoluorganizátorom už 11. ročníka je opäť Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

„Hlavným cieľom súťaže je motivovať deti k čítaniu, budovať pozitívny vzťah ku knihám či podporovať fantáziu. V hre je aj množstvo zaujímavých cien, ako čítačky e-kníh, notebooky, knižné balíčky, či encyklopédie. Tak čítajte, rozvíjajte si slovnú zásobu či kreativity a najmä zapojte sa do súťaže,“ vyzval predseda BSK Juraj Droba.

Princíp súťaže je jednoduchý. Stačí si prečítať ľubovoľne vybranú knihu a poslať z nej krátky text. V ňom objasniť dôvody, prečo práve táto kniha a popísať, čo im dielo prinieslo. Škôlkari nakreslia obrázok na základe učiteľom alebo inou osobou prečítaného textu. Žiaci I. stupňa základných škôl môžu poslať buď text, obrázok alebo oboje.

Víťazi budú vyžrebovaní z príspevkov od čítajúcich detí a mládeže a to v jednotlivých kategóriách. Ocenená bude aj najaktívnejšia škola ako aj Knižní anjeli, ktorí vedú mládež k literatúre. Na túto cenu navrhujú študenti knihovníka, učiteľa slovenského jazyka či vychovávateľa, ktorý u žiakov podporuje záujem o čítanie.

Slávnostné vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien sa uskutoční 20. 4. 2023 na Gymnáziu Ladislava Novomeského na Tomášikovej ulici v Bratislave.

Súťaž Vráťme knihy do škôl už po 11. raz organizuje občianske združenie Učenie s úsmevom v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom, vydavateľstvom Ikar a vydavateľskou značkou YOLi.

Viac informácii o projekte nájdete tu: www.vratmeknihydoskol.sk.