Do kín prichádza slovenský animák. Pozývame vás na dobrodružný film TVOJAZEM

1452

Tvorbu prvého celovečerného česko-slovenského 3D filmu podporila aj Bratislavská župa. Film je dôkazom, že aj na Slovensku môže vzniknúť dielo porovnateľné so zahraničnou či americkou produkciou. Srdečne vás pozývame zrelaxovať sa pri príjemnom príbehu zo sveta fantázie.

Prvý celovečerný animovaný film je určený najmä pre detského diváka, ale zaujímavý príbeh vtiahne do deja aj rodičov. Film TVOJAZEM je vytvorený v 3D technológii, s rozpočtom 3,8 milióna eur a takáto snímka sa na Slovensku ešte nerealizovala. Aj producent Peter Badač dúfa, že všetko úsilie diváci ocenia: „Ide o pôvodný slovenský projekt, ktorý sa svojou kvalitou nepochybne vyrovná filmom zo zahraničia alebo americkej produkcii. Ak chceme dokázať, že aj na Slovensku máme šikovných umelcov a autorov, tak práve návštevou kina môžeme podporiť ich prácu a pomôcť ju zviditeľniť aj v zahraničí, kde sa môže presadiť na základe úspechov na domácom teritóriu.“

Na filme režiséra Petra Budinského sa podieľalo viac ako 15 výtvarníkov z rôznych krajín Európy. Dej je o krajine fantázie. O desaťročnom Rikim, ktorého z nudy a šedi sídliska neúnavne láka záhadný signál. Rikiho voľba je jasná – a tak sa začína jeho púť do zeme, kde sa krkavce správajú ako ľudia, Železný muž chce ovládnuť svet, kde je žeriav robotom… Hlasy jednotlivých postáv budú divákom známe. Svoje herecké umenie tu predviedli Juraj Kemka, Jozef Vajda, Helena Krajčiová, Martin Hronský či Ivan Romančík a Riki a jeho kamoška Emma hovoria hlasmi Erika Koníčka a Grétky Luprichovej. Jedinečne znie aj hudba od slovenského skladateľa Martina Hasáka. Úvodnú pieseň naspievala Celeste Buckingham. Film bol úspešne odprezentovaný na festivaloch v Európe a na Slovensku má premiéru 26. mája 2022.

Partnerom filmu je aj Bratislavský samosprávny kraj.