Do odvolania sú pozastavené vlaky smerom na Ukrajinu

830

Dočasné pozastavenie vlakovej dopravy zo Slovenska na Ukrajinu sa dotkne štyroch regionálnych rýchlikov a štyroch osobných vlakov. Železničná spoločnosť Slovensko k tomuto kroku pristúpila z dôvodu konfliktu na Ukrajine. Spoločnosť komunikuje aj s Ministerstvom dopravy a výstavby SR o prípadnej pomoci Ukrajine, napríklad pri potenciálnom zabezpečení evakuačných vlakov. Informoval o tom hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Spoločnosť vo štvrtok ráno aktivovala krízový štáb ZSSK. Zároveň je v kontakte so svojím akcionárom, ministerstvom dopravy, s ktorým komunikuje o ďalšom postupe a o pomoci susednému štátu, napríklad pri potenciálnom zabezpečení evakuačných vlakov pre vojnových utečencov. „Myšlienkami sme pri našich ukrajinských susedoch a kolegoch. Dúfame, že násilie na ich krajine sa rýchlo skončí a my sa budeme môcť vrátiť k normálnej spolupráci,“ dodal predseda predstavenstva ZSSK Roman Koreň.

Aktuálne sú podľa hovorcu ZSSK pozastavené štyri vlaky z Košíc smerom do Mukačeva a z Mukačeva do Košíc. Rovnako sú pozastavené štyri vlakové spojenia medzi Čiernou nad Tisou a Čopom. „O všetkých ďalších zmenách budeme včas informovať,“ ubezpečil Kováč.

Civilné lety Bratislava – Kyjev sú pre uzavretie vzdušného priestoru Ukrajiny dočasne pozastavené. 

Zdroj: TASR