Do Pezinka prišli elektrické kolobežky

1052

Od piatka 31. marca sa Pezinčania môžu voziť na zdieľaných elektrických kolobežkách. Mesto podpísalo v pondelok 20. marca memorandum so spoločnosťou TIER. Na území Pezinka sa bude nachádzať 100 kusov elektrických kolobežiek typu TIER Ninebot C1. 

Každá kolobežka TIER Ninebot C1 je vybavená dvoma brzdami, indikátorom smeru jazdy, stabilnou konštrukciou, odpružením a inteligentným IoT modulom.  Jazda, zaparkovanie ako aj možnosť ukončiť jazdu na kolobežke bude možná len na vyhradených miestach, ktoré nájdu obyvatelia na mape. V zakázaných územiach ako napríklad Zámocký park či cintorín sa kolobežka automaticky vypne.  Jej maximálna rýchlosť bude 25km/h, pričom v centre mesta (Kollárová ulica, M. R .Štefánika a Radničné námestie) bude rýchlosť obmedzená na 15km/h.  

Pred začiatkom jazdy na kolobežke je potrebné si stiahnuť mobilnú aplikáciu spoločnosti TIER. Za technický stav elektrických kolobežiek, poučenie používateľov, monitoring elektrických kolobežiek, ako aj nesprávne zaparkované elektrické kolobežky zodpovedá spoločnosť TIER a následne používateľ. 

Užívatelia kolobežiek môžu problémy súvisiace s využitím služby nahlasovať telefonicky na +421232784669 a mailom na support@tier.app počas hlavných prevádzkových hodín, teda denne od 8.00 do 20.00 h. Mesto pre tento účel zriadilo mail kolobezky@msupezinok.sk