Dobrovoľníci v spolupráci s mestom pomáhajú seniorom

943

V záujme chrániť tých najzraniteľnejších vznikla v Malackách dobrovoľnícka nakupovacia iniciatíva DOBROMA. Za jej vznikom stojí samospráva Malaciek a občianske združenia z nášho mesta Malacké pohľady, Malacká šošovica, Majella a Malarock.

Dobrovoľníci budú pravidelne dvakrát do týždňa nakupovať tým, ktorí to potrebujú. Nákupný zoznam tvorený najmä základnými potravinami či hygienickými potrebami alebo liekmi bude vopred odkonzultovaný.

Nákup si treba dohodnúť vyplnením objednávkového formulára na www.dobroma.sk. Tí, ktorí nemajú internetový prístup, môžu kontaktovať mobilné telefónne číslo 0948 183 676.

Situácia spojená s obmedzeniami, ktoré majú zabrániť šíreniu koronavírusu, nie je pre mnohých jednoduchá. Máme medzi sebou mnoho osamelých seniorov, ľudí so zníženou pohybovou schopnosťou, chorých, ktorí nemajú pri sebe svoju rodinu či susedov, ktorí by im pomáhali s nákupmi či výberom liekov v lekárni.

Platforma má prepájať sieť ľudí, ktorí chcú byť užitoční.  Na webovej stránke www.dobroma.sk sa budú môcť zaregistrovať aj noví dobrovoľníci.

Zdroj: Malacky