Domov sociálnych služieb v Pezinku je v karanténe

5693

Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov na Hrnčiarskej ulici v Pezinku, ktorého zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj, je od včera (11.4.) v karanténe. U klientky bol potvrdený COVID-19. O klientov sa momentálne stará 22 zamestnancov, ktorí sú takisto v zariadení a ostávajú v karanténe. Bratislavský samosprávny kraj do zariadenia v nedeľu ráno dodal respirátory a ochranné obleky pre ochranu ďalších klientov aj personálu.

Výskyt COVID-19 bol u klientky potvrdený včera popoludní a bezodkladne na náklady župy prejdú testami všetci zamestnanci a klienti zariadenia. V zariadení sú aj naďalej dodržiavané prísne hygienické predpisy, klienti aj zamestnanci si priebežne merajú teplotu. Zariadenie bude v najbližších dňoch fungovať s 22 opatrovateľmi a ošetrovateľmi, ktorí budú v zariadení 24 hodín a prespávať budú v izolačných izbách. Do nich ďalšie vybavenie takisto dodáva Bratislavská župa. V zariadení aj naďalej funguje kuchyňa a výdaj stravy, zamestnanci kuchyne s klientkou neprišli do kontaktu.

Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov na Hrnčiarskej ulici 35-37 v Pezinku poskytuje sociálnu službu celoročnou formou, momentálne je v ňom 100 klientov. Zákaz návštev platí v zariadení od 9. marca 2020.

Bratislavská župa je v kontakte aj s vedením mesta Pezinok a všetky ďalšie kroky sú v koordinácii oboch samospráv.