Dopravné obmedzenia v Pezinku z dôvodu budovania kanalizácie potrvajú do konca augusta

1079

Výstavba kanalizácie v mestskej časti Grinava je po viac ako dvoch desaťročiach realitou. S jej realizáciou súvisia dopravné obmedzenia. Ako prvé sa začali práce na najkritickejších úsekoch – na križovatkách Myslenická – Grobská a Myslenická – Limbašská.

Momentálne je doprava na časti tohto úseku zúžená do jedného jazdného pruhu na každej strane, čo spôsobuje kolóny v oboch smeroch.  Zmierniť kolóny a zvýšiť plynulosť dopravy napomohla zmena nastavenia svetelnej signalizácie a políciou regulovaná doprava. Práce na týchto križovatkách by sa mali skončiť v auguste 2021.

Zástupkyňa primátora mesta Mária Wagingerová sa počas kontrolného dňa stretla so zhotoviteľom stavby, aby rokovali o harmonograme práce i dopravných obmedzeniach, ktoré nás čakajú v najbližších dňoch. Dohodli sa, že stavebníci budú pracovať 6 dní v týždni v čase od 7.00 do 18.00, pričom sa na týchto úsekoch bude striedať viac skupín robotníkov. Jedna skupina môže totiž podľa zásad bezpečnosti a ochrany pri práci pracovať len určitý počet hodín, po ktorých musí mať povinnú prestávku. Rovnako platia aj obmedzenia pre prácu so strojmi, po ktorej je nariadený povinný oddych.

„My máme danú podmienku od policajtov, že križovatky musia byť hotové do konca augusta. Rozkopávkové povolenie máme do konca októbra s tým, že keď bude pekné počasie, môžeme pracovať do polovice novembra 2021. Tým sme na stavbe skončili a dáme preč všetky značky. Práce budú potom pokračovať v polovici marca 2022,“ vysvetlil manažér stavby Roman Šteuček.

Všetkých účastníkov cestnej premávky prosí mesto na týchto úsekoch o trpezlivosť a zvýšenú opatrnosť, ako aj o sledovanie aktuálnej dopravnej situácie. Pokiaľ by na danom úseku bolo hlásené výrazné zdržanie, pouvažujte o využití inej menej vyťaženej trasy.

Zdroj: Mesto Pezinok