Dopravný podnik čoskoro nasadí do premávky 31 nových kĺbových vozidiel

563
Zdroj: Dopravný podnik Bratislava
Zdroj: Dopravný podnik Bratislava

Dopravný podnik Bratislava nasadí v najbližších dňoch do premávky 31 nových kĺbových vozidiel. Ide o nízkopodlažné autobusy, ktoré sa už nachádzajú v hlavnom meste. Informuje o tom na sociálnej sieti DPB.

„Ide o najväčší nákup kĺbových autobusov v poslednom období. V prvej etape sme objednali 40 kusov kĺbových vozidiel, pri objednávke druhej časti flotily sme využili opciu a dokúpili k 30 vozidlám ešte jeden kĺbový autobus,“ uviedol DPB. Ako doplnil, vďaka vysúťaženej cene ušetrili vyše päť miliónov eur.

Nové kĺbové autobusy majú podľa DPB moderný, priestranný interiér, dva vyhradené priestory pre detský kočík či pre bicykle a invalidné vozíky. Súčasťou vozidla sú aj kamerové systémy, USB nabíjačky, pripojenie na internet, hlásiče pre slabozrakých a nevidiacich či klimatizácia. V nových vozidlách je aj informačný systém poskytujúci aktuálne dopravné informácie, systém pre automatické počítanie cestujúcich či determálne okná zabezpečujúce tepelný komfort cestujúcich počas letných mesiacov. Vozový park chce DPB vynovovať aj v nasledujúcom období.

Zdroj: TASR